Matterport MC 200 ile 3 Boyutlu Tur

Gelişen teknoloji insanlara yeni ihtiyaçlara olan açlığı da beraberinde getiriyor.

İlk fotoğraf makinesi ile bir kare almanın yaklaşık 8 saat sürdüğü günlerden cep telefonları ile saniye seviyesinde çekim yapım paylaştığımız günlere geldik.

Ancak; ihtiyaçlar bununla da sınırlı kalmadı. Sanallaştırma, artırılmış gerçeklik gibi kavramlarla beraber 3 boyutlu çekim yapabilen kameralar ve bunları montajlayabilen programlar, firmalar da hayatımıza girdi.

Özellikle emlak sektöründe çok fazla tercih edilen 3 boyutlu görselleştirme çalışmasını sizler için denedik. Bu yetenekle birlikte emlak sektörü, taşınmazın 3 boyutlu görüntüsü ile sanal tur hazırlıyor ve müşteriye o an oradaymışçasına sanal bir tur attırıyor. Böylece müşteri reklamlarda ya da maketlerde gördüğü gibi evin ormanın içinde mi yoksa etrafında kalabalık bir yerleşim olana alanda mı olduğunu rahatlıkla görebiliyor.

Karşınızda Matterport MC200 Pro 3D kamera incelememiz.

İyi seyirler.

Ersin Birdal

Ersin Birdal; profesyonel kariyerine ulusal bir radyoda show programı yaparak başladı. 2010 yılından beri teknolojiyi ve yeni gelişmeleri yakından takip ediyor. incelet.com ve resmenhaber.com kurucusu olan Ersin Birdal, yayıncılık hayatını yeni projelerle genişletmeye devam ediyor.

Paylaş