EN İYİ TELEGRAM GRUPLARI

Telegram, Whatsapp’ın tüm özelliklerini barındırıp üstüne dahası olan -snapchat- gibi kendini silen mesajlar özellikleri ve açık kaynaklı oluşuyla insanların güveniniz ve sevgisini kazanan Rus, sosyal medya uygulaması olarak kuruldu ve sürekli gelişti.

Yakın zamanda da kişilerin canlı şovlar ya da sohbetler yaparak karşılığında ücret kazandıkları odalar hizmete girdi. ABD’li rakip sosyal medya firmalarına göre sürekli gelişen Telegram, dünya çapında gelindeki diğer rakiplerine örnek oldu. Mesajlaşma verilerinin şifrelenmiş ve uçtan uca olmasıyla zaten harika bir uygulama olan Telegram’ın rahatsız eden tek yönüyse, telefon rehberindeki insanlardan biri uygulamayı kullanmaya başlayınca kabak gibi isim soyad kombinasyonuyla telegram listemde de gözükmesi olduğunu düşünüyorum. O zaman boşuna mı nick seçiyoruz en başta? Araştırmalarımıza göre bu durum gerçek bir güvenlik riski oluşturmuyor.
Ayrıca bilgisayar için olan Telegram’da, akıllı telefonlarda olduğu kadar renkli, güzel ve eğlenceli. WhatsApp kadar kuru değil. Sosyal medyaların kralı bir uygulama.
Telegram Grupları, kullanım amacı ya da sizin aradığınız her neyse doğru yerdesin yani Telegram’a hoş geldiniz. Masaüstü Telegram grupları da telefon versiyonu gibi çok tatlı.  Bu konuda da WhatsApp’a sadece alternatif değil onun çok çok üzerinde bir sosyal medya uğurlaması. Sosyal medyada ki kullanıcıların uygulama içi grupları bakımından değerlendirecek olursak Meta bünyesindeki tüm uygulamalar etkileşim alanında oldukça zayıflar. Örneğin meta’nın amiral gemisi olan Facebook, grup olarak var gibi görünse de sesli ve görselli iletişim de oldukça zayıf. İnstagram yapı olarak gruplara uygun değil. Sadece mesajlarda gruplaşmak mümkün. WhatsApp ise kopyalama işleri sayesinde hem orijinal bir iş ortaya çıkarmamış hem de Telegram grupları kadar erişilebilirliği söz konusu değildir. Telegram grupları dışarıdan kabul ettiği üyelere de güvenli iletişim sunabilen son derece üstün teknoloji bir sosyal medya platformudur.
WhatsApp’ın sık sık teklemesi ve can sıkan gizlilik kuralları koyması Telegram’ı her yönden olduğu gibi gruplar olarak da gerçek anlamda yükselişini arttırdı.
Ayrıca sanılanın aksine Telegram’ın Rusya’da sunucusu bulunmamaktadir. Avrupa sunucuları Londra’da, Asya sunucuları Singapur’da, Amerika sunucuları ise San Francisco’da bulunmaktadır. Yani Rus mafyasının Telegram’ın hiçbir verisini alıp, tehdit amaçlı kullanması söz konusu değildir; özellikle de gruplarda.
Kripto Telegram grupları, yeni ekonomi düzeninin bir numaralı değerini kripto paralar.
Kripto para, yakın gelecekte birçok ülkenin itirazi olmasına rağmen büyük bir güce kavuşacaktır. Kişisel bir proje olarak başlatılmış gibi görülsede arkasında küresel güçler olduğu düşünülmektedir. Minimum 10 yil sonra kripto paralar iyice normalleşeceği söylenen kripto paralar için iyi uzman görüşleri de bir hayli önem arz etmektedir. Tabii ki iyi analizler için de Telegram’ın kripto para grupları son derece iyi verinde tesbitlerini bilimsel analiz tabloları ile sunar.
Kimi ekonomistlere göre tarihin en büyük balonlarından biri olan kripto paralara yapılacak yarımlarda son derece önemli. Kripto paraların riskleri hiçbir merkezi otoriteye ya da aracı kuruma bağlı olmalarından kaynaklanıyordu fakat ABD ve AB’nin aldığı kararlar, İngiltere, New York başta olmak üzere önemli finans merkezlerinin sıkı denetimleri sayesinde daha güvenli hale gelmiştir.
Gelişmeye devam Telegram bakalım gelecekte hangi yenilikleri bizlere sunup sosyal medya öncülüğü olmayı sürdürecek.
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir