ABD’de çekilen yeni görüntü, bir defa daha UFO tartışmalarını alevlendirdi

Bir ABD Ordusu Apache taarruz helikopterinin Meksika hududu yakınında tanımlanamayan üç hava olayıyla (UAP) karşılaştığı anları gösteren yeni kayıtlar yayınlandı.

Birinci olarak The Debrief tarafından yayınlanan görüntü, 6 Kasım 2018’de Arizona’nın Tucson kentinin yaklaşık 64 kilometre kuzeybatısında bir eğitim uçuşu sırasında gece yarısına yaklaşırken çekildi. Özel askeri gece görüş sensörleriyle yakalanan üç küçük noktanın havada süratli ve sistemsiz bir formda hareket ettiği görülebiliyor.

Görüntüde, Apache helikopterinin yardımcı pilotunun “Wow! Oradaki süratli hareket eden üç şey jet mi?” dediği duyuluyor. Apache’nin pilotu ise, “Muhtemelen. Muhtemelen birtakım A10’lar yahut kimi F-16’lar, fakat oraya bakmıyorum” diye yanıtlıyor.

Görüntü, ABD Gümrük ve Hudut Devriyesi casuslarının güney hududunda sık sık UAP’lerin tespit edildiğini lakin müsabakaları üstlerine bildirme araçlarından mahrum olduklarını açıklayan daha büyük bir makalenin kesimiydi.

The Debrief ile konuşan eski ABD Hava Kuvvetleri savaş pilotu Chris Lehto, üç objenin hareketinin mantıklı olmadığını ve askeri pilot olarak mesleğinde gördüğü hiçbir şeye benzemediğini söyledi. Lehto, “Takip suratı son derece yüksek” dedi ve devam etti: “Yalnızca bir mil uzakta olsalar bile, yaklaşık 1.28M gittiklerini hesaplıyorum. Ses suratını geçmiş durumdalar.

Doğal olarak herkes manzaraların UFO’lara ilişkin olduğunu düşünmüyor ve kimi yorumcular objelerin aslında yalnızca kuşlar yahut yarasalar olduğunu düşünüyor. Objelerin aslında kameraya çok daha yakın olduğuna ve ses suratının yakınına bile yaklaşmadığına inanıyorlar.

Metabunk yöneticisi Mick West, gönderdiği bir tweet’te “Ne yazık ki, çok abartılı yeni bir UFO görüntüsü, kuş üzere şeyler yapan üç kuşa benziyor. Burada tahlile bile gereksiniminiz yok. Yalnızca orjinal görüntüye bakın. Yalnızca kuşlara benziyor” diyor.

Bu görüntünün ötesinde, UAP’lerin raporları evvelki yıllara kıyasla daha ciddiye alınıyor. Bu ayın başlarında, ABD hükümeti 1966’dan bu yana UFO’larla ilgili birinci halka açık kongre oturumunu gerçekleştirdi ve ABD Savunma Bakanlığı’nın (DoD) son vakitlerde 11 çarpışma da dahil olmak üzere en az 400 görüş topladığı biliniyor.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir