Armut.com : 2021 Yılına Online Hizmetler Damga Vurdu

Pandemi ile beraber değişen alışkanlıklarımız, tercih ettiğimiz hizmetleri de değiştirdi. Türkiye’nin en büyük online hizmet platformu Armut.com’un 2021 yılı verileri; yoğun ilgi gören online hizmetlerin, pandemi ile beraber hayatımızda kalıcı hale geldiğini gösteriyor.  

Pandemi gölgesinde bir yılı daha geride bıraktık. Global ölçekte dinamikleri yerinden oynatan, insanlığın alışkanlıklarını dönüştüren pandemi, 2021 yılına da damgasını vurmayı başardı.  Aldığımız önlemler ve bireysel farkındalığımız azalsa da pandeminin hayat tarzımıza getirdiği kalıcı etkileri halen yaşıyoruz. Armut.com, bu kalıcı etkilerin hissedildiği 2021 yılının öne çıkan hizmet trendlerini inceledi. Online hizmetlerde yaşanan talep artışları en öne çıkan veriler olarak dikkati çekti.

Online Hizmet Talepleri Tam 3 Katına Çıktı

Salgın önlemleri kapsamında evlere kapanmamızla birlikte popülerleşen online hizmetlere ilgi bu yıl da devam etti. Online hizmet talepleri bu yıl 2020 yılına göre 3 katına çıktı. En çok talep alan hizmetler Online Psikolog, Online İngilizce Özel Ders ve Online Diyetisyen olurken en hızlı büyüme yüzde 392 ile yine Online Psikolog hizmetinde gerçekleştirirken bunu yüzde 271 ile Online Öğrenci Koçu ve yüzde 225 ile Online Personal Trainer hizmeti takip etti. Değişen alışkanlıklar doğrultusunda yeni açılan Online Satranç Dersi, Online Korece Özel Dersi, Online Yazılım Dersi ve Online Nefes Terapisi gibi hizmetler de dikkati çekiyor.

İzlediklerimiz Yeni Hobi Edinmemizde Bize İlham Verdi

Platformlarda bu senenin en popüler ve en çok takip edilen içeriklerinden biri olan Squid Game, izleyenlere Korece dilini öğrenme konusunda ilham vererek Korece Özel Dersleri’ne olan talebin artmasına sebep oldu. Verilere göre popüler Kore dizisinin etkisiyle Korece Özel Dersleri’nde bu yıl yüzde 75 büyüme yaşandı. Bunun yanı sıra bu sene hem Olimpiyatlar’da hem de Avrupa Şampiyonası’nda yer alan Türkiye Kadın Millî Voleybol Takımı’nın başarıları da voleybol derslerinde 2021 yılında yüzde 95 yıllık büyüme yaşanmasını sağladı.

Uzaktan Öğrenim Özel Ders Taleplerini Artırmaya Devam Etti

Uzaktan öğrenimin sürdüğü bu yılda da özel ders taleplerine yoğun ilgi devam etti. Tüm yıl boyunca, okula yönelik gelen ders hizmeti taleplerinin sınav dönemleriyle paralellik gösterdiği dikkat çekti.

Armut.com Adresine linkten ulaşabilirsiniz :  https://armut.com/

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir