Bimsa Dijital Dönüşüm Yolculuğunda SabancıDx Oldu

43 yıldır Sabancı Holdinge ve sektöre teknolojik çözümler sunan Bimsa , Dijital Dönüşüm’e kayıtsız kalmayarak SabancıDx adıyla Türkiyenin dijital dönüşüm yol haritasında lider olmaya aday olduğunu duyurdu.

Dijital Çarpan anlamına gelen Dx ifadesi ile portföyüne eklediği Nesnelerin İnterneti , İleri Veri Analitiği, Yapay Zeka , Robotik İşgücü ve Siber Güvenlik  hizmetleri ile yoluna devam edecek olan SabancıDx ,  nitelikli insan kaynağı ile dijitalleşen dünyaya ayak uyduracak.

Lansman kapsamında yapılan basın toplantısında 
söz alan Sabancı CEO’su Mehmet Göçmen , “SabancıDx olarak gelecek 10 yılda dünyada 100 trilyon dolara ulaşması tahmin edilen dijital eko sisteme girerek sektör spesifik küresel markalar yaratmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin bugününe olduğu gibi yarınına da duyduğumuz güçlü güven ve inanç ile yaptığımız bu yatırım ile ülkemizin ve Sabancı Topluluğu’nun yarının dünyasında daha da güçlü ve rekabetçi olmasını sağlayacağız.” diyerek vizyonlarını özetledi.

Geçtiğimiz aylarda Koç Holding şirketlerinden Koçsistem de iştirak şirketi olan KoçDigital’in lansmanını yapmıştı . Türkiyenin 2 büyük holdinginin dijital dönüşüm yolculuğunda göstermiş oldukları bu vizyon ile Türkiye’nin “dijital dönüşümde biz de varız” mesajını dünyaya duyuracağına hep birlikte şahit olacağız.  

Paylaş

One thought on “Bimsa Dijital Dönüşüm Yolculuğunda SabancıDx Oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir