BTK Başkanı Belli Oldu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda (BTK) boş bulunan makamlara atama yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ömer Fatih Sayan’ın Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı olmasının ardından merak edilen sorulardan bir tanesi de yeni BTK Başkanı’nın kim olacağıydı. İşte bu sorunun cevabı belli oldu. Yeni BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan 2018/106 sayılı kararname ile, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda boş bulunan başkanlık konumuna Ömer Abdullah Karagözoğlu, İkinci Başkanlık konumuna Figen Kılıç, üyeliklere de Orhan Öge, Hacı Adnan Cengiz ve Rıdvan Kahveci atandı.

Ömer Abdullah Karagözoğlu kimdir?

Ömer Abdullah Karagözoğlu, 1975’te İskoçya’nın en büyük şehri olan Glasgow’da dünyaya geldi. 2000 yılında ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’nden mezun oldu.

2002 ve 2004 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ Genel Müdürlüğü’nde yazılım mühendisi olarak görev yapan Ömer Abdullah Karagözoğlu, 2004’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak çalışan teknoloji şirketlerinden BELBİM’de sırasıyla; Yazılım Mühendisi, Proje Mühendisi, Proje Yöneticisi, Uygulama Destek Şefi ve Bilgi Sistemleri Şefi gibi görevleri üstlendi.

2016 yılında BELBİM’den ayrılarak BTK’da Başkan Danışmanı ve Kurul Üyesi olarak kariyerine devam eden Karagözoğlu, yayınlanan kararname ile beraber, BTK Başkanı oldu.

Paylaş