Casper Via P3 Kapsamlı İnceleme

Günümüz dünyasında hiç kuşkusuz cep telefonları zaruri bir ihtiyaç. “Akıllı cep telefonları” ise tüketicinin bireysel bütçesine göre değerlendirilmek koşuluyla bir ihtiyaç.

Son günlerde yaşanan Rekabet Kurumu ve Google krizi, yurtdışından yolcu beraberinde getirilen telefonların imei kayıt ücretlerinin 1.838 TL’ye yükseltilmesi, döviz kurlarının geçtiğimiz senelere göre daha yukarılarda olması gibi nedenlerle global markaların “amiral gemisi” olarak adlandırdıkları modellerinin fiyatları çok yükseldi. Hâl böye olunca da tüketiciler ihtiyaçlarını görebilecek farklı fiyat/performans cihazlarına yönelmeye başladı.

Yerli markalarımızdan Casper, piyasaya sunduğu son ürünü Via P3 için 1.599 TL etiket fiyatı belirledi. Yani imei kayıt ücretinin altında bir bedelle akıllı telefon sahibi olabilmek isteyenler için bir alternatifi de Casper sunmuş oldu.

Casper’ın yapay zeka teknolojisiyle desteklediği yeni telefonu Casper VIA P3 yansıtmalı siyah cam gövdesi, 160 gr ağırlığı ve 8.1 mm inceliği ile akıllı telefon tutkunlarının beğenisine sunuldu. Casper VIA P3, tasarımın yanı sıra performansta da iddialı bir model oldu.
MediaTek Helio P60’lı Casper Via P3

Casper VIA P3’te bulunan MediaTek’in yapay zeka destekli Helio P60 işlemcisi, sahip olduğu 2.0 GHz yüksek frekans hızı sayesinde tüm uygulamaların kolaylıkla çalışmasını mümkün kılıyor. Aynı zamanda 12 nanometre mimarisindeki 8 çekirdekli işlemci ile rakiplerine göre yüzde 70’e varan üstünlük sağlayarak yüksek performans gerektiren çoklu işlemlerin saliseler içerisinde üstesinden geliyor. Bununla birlikte işlemcide bulunan 12 nanometre diğer modellere göre daha fazla batarya optimizasyonu sağlayarak yoğun kullanımda bile üstün performans gösteriyor.

USB Type-C ile En Kolay Veri Aktarımı

Casper VIA P3 USB Type-C girişi ile en sık yapılan işlemlerden biri olan bilgisayara fotoğraf, video ve belgeleri aktarırken dosyanın yavaş iletilmesi sorununu ortadan kaldırıyor. USB Type-C girişi yüksek boyutlu fotoğrafları, videoları, belgeleri, filmleri veya müzik arşivini birkaç dakika içerisinde hem kolay hem de güvenli bir biçimde yedekleme şansı sunuyor.

Kutu içerisinden çıkan 5V2A’lik adaptörüyle gelen Casper VIA P3’ü kısa sürede hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz.

Casper VIA P3 Teknik Özellikleri

İşlemci                         : MediaTek Helio™ P60

İşletim Sistemi           : Android 9.0 Pie

Ekran                           : 5.86’’ HD+ Çentikli IPS Incell 19:9 Extreme Vision

RAM                            : 3 GB

Depolama                  : 32 GB dahili depolama , 256 GB microSD hafıza

Kamera                      : 13MP+5MP LED Flaşlı arka kamera, 8MP ön kamera

Boyut ve Ağırlık         : 149.5*72*8.1mm/ 160 gr

Pil                                 : 3000 mAh

Renk                            : Uzay siyahı

Bağlantılar                 : Bluetooth4.2, Wifi 802.11 a/b/g/n/ac, USB Type C

Kutu içeriği                  : AC adaptör, USB kablosu, mikrofonlu kulaklık, koruma kılıfı, ekran koruma jelatini, SIM iğnesi

Casper Via P3

1599.00 TL
8.6

Tasarım

8.5/10

Pil Ömrü

8.5/10

Fiyat/performans

9.0/10

Deneyim

8.5/10

Artıları

  • Fiyatı
  • USB Typce-C
  • Ses Kalitesi
  • Çift Hat Desteği

Eksileri

  • Çentik Var Yüz Tanıma Yok
  • Video Çekim Kalitesi
Paylaş

2 thoughts on “Casper Via P3 Kapsamlı İnceleme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir