Cumhurbaşkanı Apple’ı Veto Etti

Son günlerde Türkiye ve ABD arasında yaşanan gerginliklerden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bir yaptırım açıklaması daha geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklama ile Amerika’nın teknoloji ürünlerine boykot uygulanacağını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, iPhone vetosu ve boykotu yapılacağını açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin ekonomik saldırısına karşı ‘yapabileceğimiz iki şey var‘ dedi. Ekonomik ve siyasi tavır alacağız. Erdoğan, ‘Amerika’nın elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız. Onların iPhone’u varsa, öbür tarafta Samsung var, bizde Venüs var, Vestel var’ ifadelerini kullandı.

Bundan sonra, daha çok ihracat yapılması gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, üretimin hız kesmeden yapılması gerektiğini de belirtti.

Ülke dışından döviz ile yapılan tüm ürünlerin daha iyisinin ve daha kaliteli hâllerinin yapılacağını, elektronik ürünlere boykot uygulanacağını belirten Erdoğan, ülkemizde de Vestel Venüs’ün üretildiğini ve Samsung’u vurguladı.

Açıklamaların ardından geçtiğimiz günlerde ürünlerinin Türkiye fiyatlarını yükselten Apple’ın ne yapacağı merak konusu olurken öte yandan da sıcağı sıcağına Note9 lansmanını yapmış Samsung ve akıllı telefon pazarındaki kalitesini günden güne artıran Vestel‘in pazarda kendilerini nasıl konumlandıracağını bekleyip göreceğiz.

Paylaş