Da Vinci’nin YouTube Kanalı Zenginleşti

Dünya’nın önde gelen, çocuklara yönelik bilim odaklı televizyon kanallarından olan ve tüm dünyada çocukların dijital eğitimine odaklanan Da Vinci Televizyon Kanalı’nın YouTube Kanalı, dünyada en çok takip edilen yeni belgeselleri, videoları ve çocukların evde yapabilecekleri eğlenceli pratik deneyleriyle daha da zenginleşti.

Geleceğe daha hazır nesiller yetiştirmeyi amaçlayan Da Vinci Televizyon Kanalı’nın eğitim uzmanları tarafından hazırlanan özgün içeriklerinin, Da Vinci Kids Mobil App’den sonra YouTube’a da uyarlandığı kanalda; “evrimin gizemleri”, “bilimi geliştirmek”, “işlevsel sanat ve pratik bilim” gibi birbirinden ilginç video ve belgesellere yer veriliyor. Ayrıca, sadece YouTube kanalına özel hazırlanan ve eğlenceli bir Da Vinci karakteri olan Profesör Gügü’nün Fantastik Dünyası programında; insan, evren, doğa, fen ve matematikle ilgili akılda kalıcı birçok ilginç bilgi “Ne, Nerede, Neden, Nasıl?” sorularının pratik yanıtlarıyla paylaşılıyor.

Çocukların evlerinde yaratıcı deneyler yapabildiği, meraklı zihinlerini daha da zenginleştiren ve akıl açıcı birçok sorunun yanıtını öğrendikleri Da Vinci YouTube Kanalı ile çocukların YouTube’da geçirdikleri zamanı en güvenli, eğlenceli ve eğitici içeriklerle doldurmalarını amaçlanıyor.

2007 yılından bu yana ‘eğlenerek ve uygulayarak öğrenme’ metodunu benimseyen Da Vinci Televizyon Kanalı’nın dünyaca ünlü eğitim içerikleri, bugün 100’den fazla ülkede yayınlanıyor. Her çocuğun iyi bir eğitime her yerden ve her istediği zamanda erişim hakkı olması gerektiğine inanan Da Vinci Kids, üretim ekonomisi odaklı tasarlanmış geleneksel eğitim sistemimizin dijital öğrenmeyi doğru şekilde benimsemesi sürecinde oluşan açığı kaparak; Televizyon Kanalı, Mobil Eğitim Uygulaması ve YouTube Kanalı ile çocukların dijital dönüşüme ayak uydurmasını hedefliyor.

Da Vinci Televizyon Kanalı’nın YouTube Kanalı’na aşağıdaki resmi sayfasından ulaşabilirsiniz: https://www.youtube.com/c/DaVinciKidsTürkiye

Paylaş