DİŞLİ ÇARKI

Etrafına dişler açılmış yuvarlak metal disklerden meydana gelen ve makinada oluşan dönme hareketini öteki mile iktibas amacıyla kullanılan güç alıntılama çalgılarına dişli çarkı denir.
Güç alıntılama sistemlerinin bir unsuru olan dişlilerin, motordan gelen dönme hızından daha çok ya da daha azca çalışmalarına ihtiyaç duyulabilir.
Dişli çarklarının tek bir görevi yoktur; güç aktarma işlemini yaparken aynı anda da dönme hızını arttırma veya azaltma gibi görevleri de yerine getirmektedir.

Dişli imalatı, sadece standart üretim yapmaz. İhtiyaçlara göre minik veya büyük ölçülerde üretim yapılmaktadır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre, sipariş ettiğiniz dişlileri, hızlı ve en verimli(düşük maliyetli) şekilde üretip müşterilerimize teslim etmekteyiz.
Dişli imalatı, mutlak tecrübe kadar uzmanlık da gerektiren son derece önemli bir alandır. ACS Güç Aktarım Sistemleri, dişli imalatı süreçlerinde uluslararası imalat süreçlerine (DIN, ISO, SEA) uygun olarak parça üretimi yapmaktadır.

Üretim ve tüketimde kullanılan pek çok dişlinin imalatını alanlarında deneyimli ve uzmanlar kadrolarımızla üretmekteyiz. Dişli imalatı çeşitlerimiz: Sonsuz dişlisinden, çavuş dişlisine, Helis dişlisinden, Konik dişlisine, Eksantrik dişlisinden, Cer dişline, Ayna mahruti dişlisinden, Düz dişlisine, Pinyon dişlisinden, Zerol dişline, Çember dişlisinden, Yarımay dişlisine, Zincir dişlisinden, Kavrama dişlisine, Pompa dişlisinden, Tırnak dişlisine, Kremayer dişlisinden, Plastik dişlisine ve Planet dişli imalatına kadar tüm dişli çeşitlerini üretebilmekteyiz.

Farklı tip ve ölçüdeki Dişli Çarklardan oluşan imalata dişli çarkı imalatı denilmektedir. Müşterilerimizin özel imalat isteklerine göre prototip imalatlar yapabilmekteyiz. Ülkemizin her yerinden dişli çark üretimi için sipariş verebilirsiniz.

Dişli Çark imalatı, konusunda uzun yıllara yayılan sektörel enformasyon ve birikimimizin peşinden, 2000’li yıllarda ülkemizin çeşitli sanayi sitelerinde kurumumuzla hizmet vermeye başladık. Artan iş potansiyeli, teknolojik makina yatırımı ve satın alan ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verebilmek adına, yine aynı dönemde çeşitli endüstri bölgelerinde 4850 m2’den fazla alan üzerine yeni fabrikasyon yatırımı yaptık.

Üretim sistemi olarak; kalite yönetimini benimsemiş, üretim prosesleri boyunca kalite yönetim sisteminin gerekliliklerini sağlayarak; ön görülen süre zarfında, müşteri beklentilerini en üst düzeyde yerine getirebilecek fonksiyonel ürünler üretiyoruz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir