Elektrikli otomobiller, roketler derken sonunda bunu da gördük

Sıra dışı fikirler üretmek konusunda epeyce cömert bir isim olan Elon Musk, artık de otomobilli sinema ve elektrikli araç şarj istasyonu içeren, tüm gece açık bir Tesla lokantası için planlarını açıkladı.

Tesis, iki adet 45 metrelik LED sinema ekranı, iç ve dış oturma alanları ve ziyaretçilerin araçlarını dinlenirken şarj edebilmeleri için 28 üstün şarj aygıtı içerecek. Hollywood’daki Santa Monica Bulvarı’nda inşa edilmesi planlanan tesis için yapılan teklifler onaylanırsa, ödemeler Dogecoin ile de yapılabilecek.

Musk, bu fikir hakkında birinci kere 2018’de tweet attığını ve geçtiğimiz yıl muhtemelen restoran işine katılmakla ilgili üç ticari marka için müracaatta bulunduğunu söylüyor. Tesla ve SpaceX’in CEO’su, geçtiğimiz ayın sonunda da yeni tekliflerini Los Angeles kentine sunmuş.

Musk’ın açıklamalarına nazaran Tesla, başlangıçta lokantayı kıyı kenti Santa Monica’da inşa etmeyi planlıyordu. Lakin daha sonra planları tarihi Route 66’da Hollywood’a taşıdı.

Elon Musk’ın lokantasında neler olacak?

Otomobilli sinemanın, standart bir yemek yahut şarj seansı kadar sürmesi amaçlanan, yaklaşık 30 dakika uzunluğunda kısa sinemalar göstermesi planlanıyor. 864 metrekarelik alanda zati büyük bir otopark var, lakin 28 harika şarj istasyonu ve toplam 34 park yeri eklemek için tekrar modellenmesi gerekecek.

Lokantanın taban katında bir mutfak, sandalyeli ve localı oturma alanları ve binanın kenarında bir açık hava barı bulunurken, üst kısımda açık teras oturma alanı ve tiyatro biçimi koltuklar için bir alan bulunacak. Ayrıyeten, çalışanın otoparktaki araçlara yemek getirmesi için alt katta bir araç teslim alanı da yer alacak. Tesiste, toplam 200’den fazla oturma alanı bulunacak.

Yalnızca planlara bakarak dekorun nasıl görüneceğini söylemek pek kolay değil. Tesla, başlangıçta fikri bir “klasik lokanta” olarak tanımlamasına karşın, çok daha fütüristik bir üsluba yöneliyor olabilir.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir