Elon Musk, Twitter muahedesi için gerekli şartlarını belirtti!

Dünyanın en varlıklı insanı Elon Musk’ın sansasyonel bir formda Twitter’ı 44 milyar dolara satın alma teşebbüsü, hala gündemi belirlemeye devam ediyor. Birinci olarak yüzde 9,2’lik bir hissesini satın aldığı platformun tamamını alma süreci, görünüşe göre birtakım kurallara bağlı görünüyor.

Düzmece ve spam hesaplar, Twitter’ın argüman ettiğinin 4 katı

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifi şirket tarafından kabul edildi. Ama şu anda süreç resmiyete dökülemiyor. Şirketin sahte ve spam hesaplarla ilgili yaptığı açıklama, görünüşe göre Musk’ı tatmin etmedi. O derece ki Tesla CEO’su, platformdaki uydurma ve spam hesapların toplam kullanıcıların yüzde 5’inden daha az olması gerektiğini düşünüyor.

Elon Musk, bir süredir askıda duran satın alma süreci için esaslarını açıkladı. Tekrar her vakit olduğu üzere Twitter üzerinden açıklama yapan iş insanı, kurallarını açıkladı. Buna göre Musk, platformun gerçek düzmece ve spam verilerini açıklayana kadar muahede olmayacağını söyledi. İş insanı, Tweet’inde şu tabirlere yer verdi.

Yüzde 20 geçersiz ve spam hesaplar, Twitter’ın argüman ettiğinin 4 katı ise çok daha yüksek olabilir. Teklifim, Twitter’ın SEC evraklarının hakikat olmasına dayanıyordu. Dün, Twitter’ın CEO’su yüzde 5’ten az olduğunun ispatını göstermeyi açıkça reddetti. Bu açıklama gelmeden mutabakat ilerleyemez.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde SparkToro ve Followerwonk firmaları, Twitter’daki uydurma ve spam hesaplarına dair bir bilgi paylaştı. Elon Musk’ın Twitter şirketinin açıklamasına güvenmemesi üzerine hazırlanan rapora göre platformda yüzde 19,42‘lik bir uydurma hesap oranı bulunuyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir