Hayat Eve Sığar Uygulamasından Maske Nasıl Alınır?

Covid-19 salgınından kendimizi koruyabileceğimiz en önemli ihtiyaçlarımızdan olan maskeleri Sağlık Bakanlığı bir süredir ücretsiz dağıtıyor ancak hâlâ SMS alamadığı için maske temin edemeyenler var.

Sağlık Bakanlığı tarafından mobil uygulama mağazalarına sunulan ‘Hayat Eve Sığar‘ uygulaması yeni bir özelliğe kavuştu. Uygulama içerisinde ‘Maske Talep Et‘ butonu aktif hâle getirildi. Güncelleme ile uygulamanın ‘Sağlık Durumu‘ sekmesinden vatandaşların ücretsiz maske kodu alabilmesine imkân tanındı.

Hayat Eve Sığar uygulamasından maske nasıl talep edilir?

Cep telefonunuzun kullandığı uygulama mağazasından ‘Hayat Eve Sığar‘ uygulamasını indirip ardından kaydınızı kişisel bilgilerinizle tamamladıktan sonra ‘Sağlık Durumu’ sekmesine girip ‘Maske Talep Et’ butonuna bastığınızda ekranınızda bir karekod belirecek. Bu karekod ile birlikte size en yakın eczaneye giderek maskelerinizi alabilirsiniz.

 

Maske Talep Et butonuna bastığınızda ekranınızda bir karekod ve şifre belirecek.

Google Play üzerinden indirmek için: Hayat Eve Sığar

App Store üzerinden indirmek için: Hayat Eve Sığar

Ancak; herkes bu kadar şanslı olmayabilir çünkü ekranlarında bir sürprizle karşılaşanlar da olabilir. ‘Şu an adınıza tanımlı bir kod ya da maske alma hakkınız bulunmamaktadır’ yazısını da görebilirsiniz.

Bu uyarıyı neden aldığımızla ilgili elimizde net bir bilgi yok ancak; son düzenlemelerle belirli sayının üstünde çalışanı olan firmaların çalışanlarına maske dağıtması kararlaştırıldığı için sistem üzerinden temin edemiyor olabiliriz.

Peki siz bu süreçte maskeleriniz nasıl temin ettiniz? SMS’ler düzenli geldi mi?

Paylaş

One thought on “Hayat Eve Sığar Uygulamasından Maske Nasıl Alınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir