Huawei 5 Ayda 10 Milyon P20 Pro ve P20 Sattı

Çinli üretici Huawei, 2018 yılının ilk beş ayında 10 milyon adet P20 Pro ve P20 sattığını duyurdu. 

Huawei’nin en son amiral gemisi cihazları, özellikle Çin ve Batı Avrupa gibi önemli pazarlarda çok iyi satış rakamları elde etti. Huawei Tüketici Elektroniği Grubu, Mobil Cihazlar Başkanı Kevin Ho yaptığı açıklamada, “Global tüketiciler nezdinde 10 milyonluk çizgiyi aşarak kendimize yepyeni bir çıta belirledik. Bu çıtayı, en iyi yaptığımız şeyleri yapmaya devam etmemizi ve bizi en üst seviyeye taşıyacak inovasyonlar yapmamızı sağlayacak bir teşvik sembolü olarak ele alacağız” dedi.

Kullandığı Leica lenslerle Huawei P20 Pro ve Huawei P20, kamera ve lens görüntü kalitesi ölçümleri ve derecelendirmeleri için endüstri standardı olan DxOMark tarafından üç haneli bir puan alan ilk cihazlar oldular. Yüksek performanslı gece çekim yeteneği ile birlikte tasarlanan kameralara sahip olan Huawei P20 Serisi, profesyonel fotoğrafçılığı herkes tarafından erişilebilir ve uygulanabilir kılıyor.

Yeni renk seçenekleri ve üstün kamera performansıyla Huawei P20 ve Huawei P20 Pro ilgi odağı olmayı başarıyor.


Avrupa İmaj ve Ses Derneği (EISA) tarafından , “Bugüne kadarki en gelişmiş, yenilikçi ve teknik olarak üstün akıllı telefon” olduğu belirtildi. Huawei P20 Pro’yu “2018-2019 EISA En İyi Akıllı Telefon” olarak belirlediğini daha önce duyurmuştu.

IFA 2018’de Huawei, P20 Pro’nun Morfo Aurora ve İnci Beyazı modellerini tanıttı. Bu doğadan ilham alan renk tonlarıyla Huawei, son derece popüler degrade renk tasarım çeşitlerini genişletiyor.

Paylaş