İnternetinizi Paylaşırken Bir Kez Daha Düşüneceksiniz!

“15 Ocak 2019 itibariyle, Bireysel ve Kurumsal faturalı ses hattı abonelerimiz aylık sadece 9 TL‘ye ek hiçbir işlem yapmadan paketlerindeki/tarifelerindeki interneti yurt içindeki diğer cihazlarıyla veya sevdiklerinin cihazlarıyla paylaşabilirler.”

Yukarıdaki mesaj her an size de gelebilir . Turkcell’in kullanıcılarına göndermeye başladığı bu mesaj ; 15 Ocak’tan itibaren akıllı telefonunuzun ortak erişim noktası özelliğini aktif etmek için aylık 9 TL ek ücret ödemeniz gerektiğini belirtiyor.

interneti paylaşmak
Yeni yılda interneti paylaşmak ücretli mi olacak?

Türk Telekom ve Vodafone tarafından henüz bir bilgilendirme yapılmamış olmasına rağmen uygulamanın operatörlerin ortak kararı olduğu söylentileri hakim durumda. İlerleyen günlerde diğer operatörlerin bilgilendirme mesajlarının da gelmeye başlayacağını düşünüyoruz.

Daha önce hiçbir ücretlendirme olmaksızın internet paketini paylaşan kullanıcılar bu mesajı gözden kaçırmaları durumunda faturalarına gelen ek ücret süprizi ile karşılaşacak.

Turkcell’in paylaştığı bu bilgi sonrasında sosyal medyada şikayetler hızla artmaya başlamışken diğer operatörlerin tutumunun ve Turkcell’in cevabının ne olacağını merakla bekliyoruz. Bakalım uygulamada geri adım mı atılacak yoksa içerikte değişikliğe mi gidilecek.

Paylaş

One thought on “İnternetinizi Paylaşırken Bir Kez Daha Düşüneceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir