iPHONE İÇİN BATARYA

Eğer akıllı telefon olarak bir iPhone modeli aldıysanız; bunun hangi model olduğu çok da önemli değil, artık bir iPhone fanı oldunuz demektir. Gerek işletim sisteminin kolay kullanımı, gerek daha kutudan çıkarken verdiği kalite hissi ve diğer tüm geri kalan artılarıyla bir iPhone sizi kendine bağlar.
Fakat bütün artı özelliklerine eklenecek olan tek bir kötü özellikte iPhone kullanıcılarının en kötü sorunu olan batarya sorunudur.


iPhone batarya, konusu tüm kullanıcıların en ortak sorunudur. Bu sorunu giderebilmek için ya her yıl veyahutta iki yılda bir telefonu değiştirip model yükseltmeniz ya da iPhone’unuzun bataryasının artık yeter benden bu kadar dediği durumlarda yenilemeniz gerekmektedir. Günümüz ekonomisinde iPhone yenileme maliyetlerinin bir hayli yüksek olduğu göz önünde bulundurursak sadece bataryayı yenilemek cep dostu bir çözüm olacaktır. iPhone kullanıcıları genelde aldıkları modelle sıkı sıkıya bağlı olup kolay kolay değiştirmek istemezler. Bir iPhone kullanıcısının en sadık dostu, sırdaşıdır ne de olsa.

iPhone’unuz sigortalı, garanti veya tüketiciyi koruma yasaları kapsamındaysa pilinizi ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz. Aygıtınızın garanti kapsamında olup olmadığından emin değilseniz; iPhone’unuzun seri numarasını üzerinden işlem yaparak garanti kapsamını kontrol tesbitini gerçekleştirebilirsiniz.
Ama tüm iPhone kullanıcıları da şu altın kuralı çok iyi bilir ki istisnai durumlar haricinde bir iPhone’un bataryası garanti süresince bozulmaz.
Ayrıca şu da su götürmez önemli bir gerçektir ki iPhone’un batarya durumunu sadece güncellemeler veyahutta kullanıcıların telefonu şarja takıp çıkarma koşulları belirlemez. Eğer iPhone’unuzun herhangi bir yerinde vuruk, ezik ya da çatlak varsa durum değişir. Bu tip durumlar ekran gibi pilin değiştirilmesini zorlaştırır. iPhone’unuzda herhangi bir hasar varsa pili değiştirmeden önce bu sorunun giderilmesi son derece önemlidir. Olurda hasarlar giderilmezse takılacak olan pilden istenilen randıman elde edilemez bu durum da yaşam desteğine bağlı bir hasta gibi İPhone’unuzun sürekli şarjda kalmasına sebebiyet verir. İşte bu tarz durumlarda pil değişiminin yanı sıra onarım için de ücret alınması durumları yaşanabilir. iPhone modelleri için pil değiştirme fiyatlandırması da haliyle değişmektedir çünkü her iPhone modelinin kullandığı çip ve bu çipe bağlı işletim sisteminin kullandığı enerji miktarı değişmektedir. Sadece bu değil, kamera ve hafıza iPhone pilini etkileyen faktörlerdendir. Kısacası bir pil iPhone’unuzun olmazsa olmazıdır.

iPhone güçlendirilmiş batarya güçlendirilmiş batarya, cep telefonunuzun açık kalma süresini arttırmak ve kullanım kalitesini yükseltmek için ihtiyacınız olan çözümü barındır. Bu tip bataryalar sayesinde şarj etme imkanınızın çok az olduğu yerlerde dahil çok rahat, endişe etmeden kullanabilirsiniz. Bu türden bir bataryanın tek artısı da kullanım süresinin uzaması değil.
Bilindiği üzere iPhone’un üretici Apple modeli düşen, yaşlanmaya başlayan telefonlarına yaptığı güncellemelerle iPhoneları yavaşlatıyor. Bunun bir numaralı sebebi yeni iPhone modellerine geçişi sağlamak olsa aynı zamanda telefonun içinde yıpranmış parçaları da korumak amaçlanıyor. Tabii ki bu telefon parçalarının başında da bataryalar geliyor. Haliyle güçlendirilmiş bir iPhone bataryası daha az yıpranın, yaslanacağından telefonunuzun hızı da bataryadan kaynaklı kısımda korunmuş olacaktır.

Unutmayın ki bataryası diri ve sağlam bir iPhone bataryası çok sevdiğiniz iPhone’unuzu daha çok uzun yıllar belki siz ondan sıkılana ya da artık güncellemesi gelmeyene kadar kullanmanızı sağlar.
iPhone’unuza iyi ve kaliteli bakın.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir