Oyuncuları Sevindirecek: AGON PRO AG274QS Tanıtıldı

AGON by AOC, AGON PRO portföyüne yüksek süratli, 300 Hz oyun monitörünü, 68.58 cm’lik (27”) AGON PRO AG274QS modelini ekliyor. DisplayHDR 600, 1 ms GtG reaksiyon mühletini ve QHD çözünürlüğü destekleyen Süratli IPS paneli ile donatılmış bu model, espor oyuncuları ve tutkunları, bilhassa de FPS, battle royale ve buna benzeri sürat dolu oyun hayranları açısından amacı 12’den vuruyor.

Keskin ve süratli
AGON PRO’nun Full HD’ye sahip şimdiki modelleri, 25 inçlik AG254FG (360 Hz) ya da 27 inçlik AG274FZ (260 Hz), sıradışı suratın yüksek kalitedeki IPS panelleri ve ödüllü, gamer odaklı dizaynlar ile nasıl bir ortaya getirilebileceğini çok hoş bir formda gösteriyor. Artık de 27 inçlik AG274QS ile, AGON by AOC daha keskin QHD çözünürlüğü (2560×1440 piksel) nefes kesici 300 Hz’e çıkartıyor – bugün piyasada bu türlü yüksek bir yenileme suratına sahip birinci QHD ekranlardan biri.

Sıradan 144 Hz gaming monitörlerinin yenileme suratının iki katından fazlasına sahip AG274QS, her saniyede daha fazla kare görüntüleyerek aksiyonu daha fazla akıcılık ve doğruluk ile sunar. Bilhassa de milisaniyelerin bile değerli olduğu FPS oyunlarında, kullanıcılar rakibin bir köşede göründüğünü ne kadar çabuk görebilir ya da rakiplerinin beklenmedik hareketlerini ne kadar süratli takip edebilirlerse o kadar çabuk reaksiyon verebilirler ve avantajlı duruma geçebilirler.

AG274QS modelinin 3 taraftan çerçevesiz, 27 inçlik Süratli IPS paneli, günümüz oyuncusunun hayalindeki özelliklere, QHD çözünürlüğe (2560×1440) ve 300 Hz yenileme suratına sahip. 1 ms GtG ve 0.5 ms MPRT reaksiyon mühletleri sayesinde, sürat yüklü aksiyon monitörde neredeyse hiç hayalet imaj olmadan, akıcı bir halde veriliyor. Ayrıyeten Adaptive-Sync teknolojisi ve AMD FreeSync Premium dayanağı de olduğu için, değişken bir yenileme suratı kullanılarak yırtılma ve tutukluk ortadan kaldırılıyor.

Oyunculara sadece süratli oyunlarda değil, tıpkı vakitte fotoğraf gerçekliğinde, sürükleyici tek oyunculu tecrübelerde de eşlik edebilmek için, AG274QS modeli DisplayHDR 600 sertifikası ile sunuluyor. Bu ekran, parlak, göz alıcı patlamaları ya da ağızları açık bırakan gün ışığına ve birebir vakitte da sert gölgelere sahip can alıcı görüntüleri görüntülemek için 600 nit pik parlaklığa kadar çıkabiliyor.

‘red dot’ tasarım ödüllü AG274QS monitör, AGON PRO’nun kanıtlanmış formülüne sahip: muhtemel çoklu monitör kurulumları için üç tarafta da nerdeyse yok üzere olan çerçeveler, gelip geçenlere AGON PRO efsanesini hatırlatmak için bir logo yansıtıcı ve kapsamlı G-Menu yazılımı sayesinde öteki AOC donanımı ile özelleştirilebilir ve eş zamanlanabilir RGB efektleri (Light FX). Özelleştirmeye ek olarak da, AG274QS geniş aralıkta yükseklik, eğme, sağa sola dönme ayarlı ve pivot oryantasyonlu, sağlam, metal bir ayağa sahip.

4x USB 3.2 portu ile bu monitör, oyun klavyesi, fare, USB kulaklığı üzere ek etraf ünitelerini bağlamak için de kenetleme üssü misyonu görüyor. DTS sesine sahip 2x 5W hoparlör ile, AG274QS kendine tam manasıyla hayran bırakıyor. Monitöre entegre kulaklık askısı ise, oyuncuların savaş istasyonlarını daha derli toplu tutmalarına yardımcı oluyor. Dahili, buz hokeyi topu halindeki QuickSwitch denetim aygıtı ise OSD ayarlarını çocuk oyuncağı haline getiriyor, bir yandan da bunlar joystick ya da G-Menu yazılımı üzerinden de denetim edilebilir.

AGON PRO AG274QS modeli, Haziran 2022’den itibaren 1449 USD üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyatından piyasada bulunabilecek.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir