Porsche ve Apple Birlikteliği Sonuca Gidebilecek mi?

Günümüzde Apple’ın da araba üretmek istediği uzun zamandır konuşuluyordu. Uzun yıllardır merakla beklenen bu gelişme konusunda Apple’dan şimdiye kadar kayda değer bir açıklama gelmedi. Fakat Porsche ve Apple bu durumu yakında değiştirecek gibi görünüyorlar.

Markaların yıllık sonuçları ve olası iştirakleri görüşmek üzere toplandığı görüşmelerde bu iki markanın yöneticilerinin fikir alışverişlerinde bulundukları belirtildi. Uzun yıllardan beri beklenen gelişme Porsche ve Apple paydaşlığı ile gerçeğe dönüşebilir.

Porsche ve Apple birlikte araba üretebilirler mi?

Bilindiği üzere Apple uzun vakittir otonom bir araba üzerinde çalışıyor. Bu hususta birçok farklı firma ile görüşen ABD merkezli firma bu bahiste şimdi net bir adım atmış değil. Lakin Porsche CEO‘sunun son devirde yaptığı açıklama otomobilseverleri heyecanlandırabilir.

Markanın yıllık sonuç görüşmeleri sırasında konuşan Porsche CEO’su Oliver Blume“Zaten araçlarımızda Apple CarPlay kullanıyoruz, bunu genişleteceğiz.”

Oliver Blume, lakin gelecekteki projelerle ilgili bir karar vermek için çok erken olduğunu belirtti. Apple ve Porsche‘nin birlikte çalışmak için ne çeşit projeler üzerinde çalıştıklarını şimdilik bilemiyoruz.

Bu iştirak gelecekteki Porsche modellerinde kullanılacak ileri seviye araç içi teknolojisi ile ilgili bir şey olabilir. Lakin yöneticinin açıklamaları, bu çalışmaların gerisinde daha büyük bir proje yattığına işaret ediyor.

Apple, sonunda Apple Car projesini yollara taşımak için Porsche ile çalışmaya karar vermiş olabilir. Porsche’nin daldaki deneyimi ile Apple’ın pak tasarım ve elektronik teknolojisini harmanlayarak yeni bir araba ortaya koyduklarını görmek nitekim hoş olacaktır.

Bu paydaşlık bilhassa Apple için epey mantıklı görünüyor. Ünlü teknoloji şirketi, Porsche ile birlikte çalışarak araba geliştirme ve otonom teknolojinin temel maliyetlerini minimuma indirebilir. Bu türlü bir birliktelik iki markaya da olumlu yansıyacaktır.

Siz olası bir Porsche ve Apple paydaşlığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı paylaşmayı ihmal etmeyin.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir