Samsung, MICRO LED, Neo QLED ve Lifestyle Ekranlarını CES 2022’de tanıtıyor

Samsung Electronics, 5– 7 Ocak 2022 tarihleri arasında Las Vegas’ta gerçekleşecek Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022’de en yeni MICRO LED, Neo QLED ve Lifestyle Ekranlarını tanıtıyor.

MICRO LED: Ekran teknolojisinin zirve noktası

Samsung CES 2022’de tanıttığı, 110, 101 ve 89 inç olmak üzere üç farklı ekran boyutu seçeneğine sahip MICRO LED ekranı, ışığı ve rengi kendi başına üretebiliyor. Samsung’un ileri teknoloji MICRO LED ürünü,bu sayede etkileyici bir derinlik, canlı renkler, daha yüksek netlik ve kontrastla sıra dışı bir deneyim sunan 25 milyon mikrometrelik LED’ler ile sınıfının en iyi görüntü kalitesini sunuyor.

Samsung’un 2022 model ekranları; görüntü ve ses kalitesindeki iyileştirmeler, daha geniş ekran boyutu seçenekleri, kişiselleştirilmiş aksesuarlar ve yükseltilmiş arayüz sayesinde markanın ‘Ekranlar her yerde, ekranlar herkes için’ vizyonunu en gerçekçi görüntüler, sürükleyici ses ve hiper-kişiselleştirilmiş özelliklerle hayata geçiriyor.

2022 model MICRO LED donanımdaki inovasyonların yanı sıra 20-bit gri skala derinliğini destekliyor. Bu da MICRO LED modellerinin bir sahnedeki tüm detayları yansıtabilmesine ve 1 milyon parlaklık ve renk seviyesinde en incelikli denetimi sağlayabilmesine imkan sunuyor. Böylece kullanıcılara gerçek anlamda bir HDR deneyimi yaşatılıyor. Aynı zamanda DCI ve Adobe RGB renk gamının yüzde 100’ünü karşılayan ekran çarpıcı ve gerçeğe en yakın renkleri sunabiliyor. %99,99 ekran-gövde oranıyla kusursuz sürükleyicilik sunan bir tasarıma sahip olan MICRO LED, devrim niteliğinde bir performans ortaya koyuyor. Kullanım ve kişiselleştirme özellikleri daha da iyileştirilen MICRO LED’in bazı özellikleri şöyle:

 • Sanat Modu: Tüketicilerin, evlerindeki herhangi bir odayı en sevdikleri sanat eserlerini veya dijital fotoğrafları seçip sergileyebildikleri bir sanat galerisine dönüştürmelerini sağlıyor. 2022 model MICRO LED, ünlü sanatçı ve tasarımcı Refik Anadol’un iki özel eseriyle sunuluyor.
 • Çoklu Görüntü: Bu özellik kullanıcıların dört ayrı HDMI bağlantı noktasının herhangi birinden veya tamamından aynı anda gelen içeriği 120 fps oranda ve 4K çözünürlük kalitesi bozulmaksızın izleyebilmesini sağlıyor.
 • Dolby Atmos: Üst, yan ve alt kanal hoparlörleri sayesinde birinci sınıf, etkileyici ve çok boyutlu bir ses deneyimi sunuyor. 

  En yeni Soundbar ve yeni özelliklerle ses bariyeri aşıldı

  Samsung’un 2022 model Soundbar Serisi, teknolojinin olanaklarını daha sürükleyici ve üç boyutlu bir ses deneyimi sunmak için kullanıyor. Samsung’un geliştirdiği Q Symphony surround-ses deneyimi, Samsung marka Neo QLED TV ve soundbar birlikte daha senkronize bir biçimde çalışabilmesini sağlıyor. Bu sayede Soundbar ve TV hoparlörleri birlikte çalışarak daha kapsamlı ve güçlü bir ses ortamı ortaya koyuyor. Samsung’un 2022 model Soundbar’ları, ayrıca kullanıcılara kablolardan kurtulmayı sağlayan Kablosuz Dolby Atmos bağlantı³ özelliğiyle sunuluyor.

  Yeni HW-S800B Ultra Slim Soundbar ise slim soundbar teknolojisindeki standartları yeniden belirliyor. ‘Pasif Yayıcı’ teknolojisini derin bas hoparlörüne entegre ederek güçlü basları kompakt bir formda verebiliyor. Yeni Ultra Slim Soundbar, gerçek anlamda sesi yukarı veren kanallarıyla yalnızca 1,6 inç derinlikten son derece güçlü bir ses deneyimi sunabiliyor.

  Samsung internet adresine linkten ulaşabilirsiniz : https://www.samsung.com/tr/

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir