Siz ofiste değilken, e-postalarınıza İzlandalı atlar karşılık versin…

Önümüzdeki günlerde size çok saçma gelen bir “Ofiste Değilim” e-postası alırsanız, bu e-posta size bir at tarafından gönderilmiş olabilir. Nasıl diye düşünüyor olabilirsiniz lakin bu durum, Visit Iceland’deki “OutHorse Your E-Mail” hizmetini başlatmaya karar veren birtakım vizyonerler sayesinde gerçeğe dönüşmüş durumda.

Visit Iceland tarafından yürütülen bir anket, iştirakçilerin yüzde 55’inin tatildeyken günde en az bir sefer e-postalarını kontrol ettiğini ve yaklaşık yüzde 60’ının, tatilde olmalarına rağmen yöneticilerinin bir karşılık beklediğini söylediğini gösterdi. Bu yüzden İzlanda, tatildeyken size yardımcı olacak eşsiz bir yanıt hizmeti sunmaya karar vermiş.

Muhtemelen “atlara yazmayı nasıl öğrettiler” sorusunun karşılığını merak ediyorsunuzdur. Visit Iceland ve Inspired By Iceland tarafından yayınlanan bir imaj, bir ekibin bir atölyede devasa ahşap levhalarla at boyutunda bir QWERTY klavye üretmeye çalışmalarını gösteriyor.

Daha sonra bu devasa yazı platformu, Ofiste Değilim e-postalarını yazan daktilo atlarının dokunuşunu tamamlamak için arka planda İzlanda’nın etkileyici bir görünümüyle dışarıya yerleştiriliyor. Kendi e-postalarınızı Hvítárholt’tan Litla Stjarna Star, Hvammi’den Hrímnir ve Þorkellshó’dan Hekla’nın size yardımcı olmak için beklediği Visit Iceland web sitesi aracılığıyla yazabilirsiniz.

Litla Stjarna hızlı lakin uykulu, Hrímnir kararlı ve verimli, tahminen de en kıymetlisi parlak saçlara sahipken, Hekla ise arkadaş canlısı ve “moda kurumsal kelamlar konusunda eğitimli.

OutHorse Your Email, alınabilecek en âlâ Ofiste Değilim e-posta çeşidi olmanın ve ülkenin reklamını yapmanın eksiksiz bir yolu olmanın ötesinde, İzlanda’nın eşsiz atlarını sergilemek için de uygun bir fırsat olarak öne çıkıyor. Inspired by Iceland’in bir Facebook gönderisi, “İzlanda atını bu kadar özel yapan birçok şeyden biri, ne kadar renkli olduklarıdır” diyor ve devam ediyor: “40’tan fazla renk ve 100 varyasyon ile gerçekten de tüm dünyadaki en renkli ırklardan biri!

İzlanda atı (Equus ferus caballus), dünyadaki en safkanlardan biri ve beşerler ile tarihi ilgileri, bu hayvanlar ortasında birtakım eşsiz özelliklerin ortaya çıkmasına sebep olmuş. 2016 tarihli bir makale, Orta Çağ İngiltere’sinde MS 850’den bir mühlet sonra atların binicilik için yürüyüşlerini uygunlaştıran bir alelin (bir özelliği belirleyen bir genin atlernatif hallerinden her biri) ortaya çıktığı ve kısa mühlet sonra İzlanda atlarında tespit edildiği sonucuna vardı.

Bu, hayvanları İngiltere’den İzlanda’ya götüren İskandinav yerleşimcilerinin, sürmenin daha rahat olduğu hareketlere sahip olan hayvanları seçmiş ve taşımış olduğunu gösteriyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir