Skyscanner ve HUAWEI Petal Search’ten Stratejik Paydaşlık

Huawei ve milyonlarca gezginin uçuş, otel ve araç kiralama için en âlâ seçenekleri bulmasına yardımcı olan seyahat uygulaması Skyscanner, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği stratejik iş iştirakini duyurdu.

Gerçekleştirilen iş birliği kapsamında, Skyscanner’ın binden fazla küresel tedarikçiden global içerik ve kapsam sağlayan Flight Search API‘si ile Huawei Mobil Servis ekosisteminde yer alan Petal Search ve Petal Haritalar ortasında entegrasyon sağlandı. Bu sayede Petal Search ve Petal Haritalar kullanıcıları, seyahatlerini Skyscanner’in güçlü altyapısını kullanarak basitçe planlayabilecek ve uçak bileti, otel rezervasyonu ve araç kiralama süreçleri için birçok farklı seçeneği değerlendirebilecek. Başta Avrupa olmak üzere 170 ülkede, Huawei Petal Search ve Petal Haritalar aracılığıyla aylık 200 milyon etkin kullanıcıya sunulacak olan bu yenilik ile birlikte, Petal Search kullanıcıları, mahallî Skyscanner kullanıcılarının alışık olduğu tıpkı içeriğe, kapsama alanına ve rekabetçi fiyatlara basitçe erişmenin keyfini çıkaracak.

Yeni stratejik iştirak sayesinde milyonlarca Petal Search kullanıcısı en uygun uçuş seçeneklerini en rekabetçi fiyatlarla kolay kolay bulabilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Skyscanner Küresel Pazarlama Yöneticisi Sonja Balcer şu sözleri kullandı: “Sektör önderi API’miz ile Petal Search’te uçuş keşfini desteklemek için Huawei ile iştirak yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Petal Search kullanıcıları artık en rekabetçi uçuş fiyatları ve süratli sonuçlarla dünya üzerindeki binlerce farklı noktaya yönelik milyonlarca uçuş kombinasyonuna tek tıkla ulaşabilecek. İş birliğimiz seyahat bölümü için değerli bir vakitte gerçekleşiyor. Önümüzdeki aylarda ve yıllarda hem global hem de lokal olarak birlikte büyük başarılara imza atacağımızı düşünüyoruz.”

“Gezginlerin yüzde 86’sı seyahat için pandemi öncesine kıyasla daha fazla yahut birebir ölçüde harcama yapmayı planlıyor.”

Skyscanner’ın Huawei Mobil Servisleri ile Uçuş Arama API entegrasyonu iş birliği, havayollarının kapasitelerini tekrar artırdığı ve dünya genelinde hudut kısıtlamalarının gevşetildiği bir vakitte gerçekleştiriliyor.

Skyscanner tarafından gerçekleştirilen en son anket sonuçlarına nazaran, gezginlerin %86’sı seyahat için pandemi öncesine kıyasla daha fazla yahut birebir ölçüde harcama yapmayı planlıyor ve yarısı ise daha fazlasını harcamayı planlıyor. Öte yandan, seyahat etmeye olan talep dünyanın birçok bölgesinde süratle artarken global arama hacimlerinin Mart ayında Şubat ayına oranla yüzde 20 arttığı gözlemlendi.

Huawei Mobil Servisleri Avrupa Lider Yardımcısı Jaime Gonzalokonuyla ilgili yaptığı açıklamasında, “Turizm sürat kazandıkça ve tüketici itimadı arttıkça, kullanıcıları tekrar dışarı çıkmaya teşvik etmek için harika bir vakit olduğunu düşünüyoruz. Petal Search’ün verimli ve sağlam bir seyahat arkadaşı olmasına yardımcı olmak için seyahat ve arama markalarıyla yeni ve mevcut iştirakler kurarak macera ve seyahat düşkünü kullanıcılarımızı desteklemek istiyoruz” sözlerini kullandı. Ayrıyeten Gonzzalo, “Skyscanner’ın Petal Search’e gelişi, binden fazla tedarikçiyle çalışan Skyscanner üzere pazar önderleri ve yenilikçilerle çalışma taahhüdümüz için yeni bir kilometre taşıdır. Bu birebir vakitte kazan-kazan yaklaşımıyla son kullanıcılara daha fazla seçenek sunmamızı da destekliyor” biçiminde konuştu.

Dünyanın her yerindeki kullanıcılara son teknolojilere ve gelişmelere uygun bir arama tecrübesi sağlamayı amaçlayan Petal Search, en son teknolojik gelişmelerden yararlanıyor ve yeni fırsatlar için kıymetli adımlar atıyor. Öte yandan, kullanıcılarının günlük muhtaçlıklarını olabildiğince zahmetsiz hale getirmek için kendi dallarında önder pozisyonda yer alan servis sağlayıcılarla ile paydaşlık kurarak yüksek kaliteli içerik ve hizmetlerle dolu bir arama tecrübesi sunmayı hedefliyor.

Paylaş

One thought on “Skyscanner ve HUAWEI Petal Search’ten Stratejik Paydaşlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir