Sony, 2022 Model BRAVIA XR TV Serisini Beğeniye Sunuyor

Sony’nin yeni BRAVIA XR televizyon ürün gamında Mini LEDMASTER Serisi 8K çözünürlüklü Z9K ve 4K çözünürlüklü X95K modelleri, OLED MASTER Serisi 4K çözünürlüklü A95K, A90K ve A80K modelleri ve yine 4K çözünürlüğe sahip X90K LED modeli yer alıyor. 

Göz kamaştırıcı parlaklıkların ve derin siyahların yanı sıra ışıklı alanların etrafında neredeyse hiç parlama ve hale oluşmadan doğal orta tonları en güzel şekilde ortaya sererek eşi görülmemiş bir dinamik aralıkta izleme imkanı sunuyor.  Cognitive Processor XR™ aynı zamanda A95K’mızın XR Triluminos Max teknolojisine sahip yeni OLED paneline de güç veriyor. Böylece yeni OLED, Sony’nin doğal tonlardaki en geniş renk paletine sahip oluyor. Kendi kendini aydınlatan milyonlarca bağımsız pikseli ile A95K, hiç olmadığı kadar fazla renke yepyeni bir izleme deneyimi sunuyor.

Daha büyük TV ekranlarına yönelik talep artarken daha fazla kaynak ve enerji kullanımı riski ortaya çıkıyor. Sony’nin “Sıfıra Giden Yol(Road to Zero)” adını taşıyan küresel çevre planı, 2050 yılı itibarıyla ürünlerinin kullanım ömrü boyunca ve Sony ticari faaliyetleri kapsamında sıfır çevresel ayak izine ulaşarak sürdürülebilir toplum vizyonunda başarıya ulaşmayı hedefliyor. Bu hedefler göz önünde bulundurularak tasarlanılan 2022 model televizyonlarda, Sony tarafından geliştirilen SORPLAS™ ile yüksek oranda geri dönüştürülmüş plastik malzeme kullanılmıştır. Sony, SORPLAS™kullanarak tasarımdan ve dayanıklılıktan ödün vermeden geri dönüştürülmüş malzeme kullanımını arttırdı ve geri dönüştürülmemiş plastik kullanımını %60’a kadar azalttı; bu oran yaklaşık 140.000.000 CD’ye denk geliyor. Ayrıca, Sony’nin BRAVIA CAM’i izleyiciler artık TV önünde olmadığında bunu algılayabiliyor ve enerji tasarrufu sağlamak adına ekranı karartıyor.

2022 BRAVIA XR serisinde öne çıkan özellikler:

  • Cognitive Processor XR™: Cognitive Processor XR™ (Bilişsel İşlemci XR) ile görüntü ve sesi bir üst seviyeye taşıyın. Sony BRAVIA XR™ TV’lerde bulunan devrim niteliğindeki işlemcimiz, akıl almaz derecede gerçekçi bir deneyim için içerikleri tıpkı insanların gördüğü ve duyduğu şekilde yeniden üretir. Görüntüler; gerçek yaşamdaki gibi bir derinlik, olağanüstü bir kontrast ve müthiş canlı renkler sunacak şekilde özellikle odak noktası etrafında çapraz analize tabii tutulur ve netleştirilir.
  • XR Backlight Master Drive: Gücünü Cognitive Processor XR’dan alan XR Bakclight Master Drive, binlerce küçük, ultra yoğun Mini LED’i mutlak bir kesinlikle ve birbirinden bağımsız şekilde kontrol edebilmek üzere Sony tarafından geliştirilen bölgesel karartma algoritmasını kullanır ve bu sayede olağanüstü parlaklık, etkileyici dinamik aralık, derin siyahlar ve müthiş doğal orta tonlar sunar.
  • Acoustic Surface Audio+™/Acoustic Multi-Audio™ (Akustik Yüzey Sesi+ / Akustik Çoklu Ses): Gerçekten kapsayıcı bir görsel-işitsel deneyim için bu güçlü özellikler, sesin ekrandaki görüntüyle tam olarak eşleşmesini sağlar.
  • Ambient Optimization Pro (Profesyonel Ortam Optimizasyonu): Kullanıcılar BRAVIA XR TV’lerini BRAVIA CAM’e bağlayarak TV keyfini bambaşka bir biçimde çıkarabilirler. BRAVIA CAM, kullanıcıların odanın neresinde olduğunu ve TV’den ne kadar uzaklıkta olduklarını algılar ve ses-görüntü ayarlarını onlara en uygun olacak şekilde yapar.

           Daha fazla bilgi için https://www.sony.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir