Türkiye AFAD Heyeti Çin’de

Türkiye AFAD heyeti, Çin’de HUAWEI’nin Ar-Ge merkezini ziyaret edip Afet Yönetimi ve Acil Durum Haberleşme Sistemleri, Kamu Güvenliği Çözümleri ve Şehir İzleme Sistemleri hakkında bilgi aldı.

Bulut bilişim ve 5G sistemleri de dahil olmak üzere HUAWEI’nin geliştirdiği teknolojilerin sergilendiği Fuar Merkezi de ziyaret edilen lokasyonlar arasındaydı.

Türkiye Büyükelçisi Abdülkadir Emin Onen‘in eşlik ettiği Türkiye Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Pekin’deki HUAWEI Araştırma ve Geliştirme Merkezi’ni ziyaret etti. HUAWEI Kamu İlişkileri ve İletişim Birimi Pekin Bölge Direktörü Zhao Xiaobinve ekibi Mehmet Güllüoğlu’nu ağırladı ve şu anda 150’den fazla ülkede uygulanmakta olan HUAWEI İşbirliği Kamu Güvenliği Çözümleri, Şehir İzleme Sistemleri, Afet Yönetimi ve Acil Durum Haberleşme Sistemleri hakkında bilgi verdi.

Güllüoğlu, HUAWEI’nin Türkiye’deki ciddi yatırımları ile ilgili içeriğinden bahsetti ve bu ziyareti, ortak projeler için kurumun yolunu araştırmak üzere üst düzey diyalog için bir başlangıç olarak algıladığını söyledi.

Toplantıdan sonra heyet, bulut bilişim ve 5G dahil en son yenilikçi ürün ve teknolojinin sergilendiği Fuar Merkezini ziyaret etti.

Paylaş