Türkiye’nin Turkcell’inden Deprem Bölgesine İstihdam ve Destek

Turkcell, Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde Global Bilgi Çağrı ve Mesleki Eğitim Merkezi’ni açarak, 6 Şubat depremlerinin ardından başlattığı ‘Gönül Bağı Projeleri’ kapsamında bölgeye destek sağlıyor. Bugüne kadar depremden etkilenen 855 kişiyi istihdam eden Turkcell, aynı zamanda 7 bin kişiye eğitim verdi.

Geçen yıl başlatılan ‘Gönül Bağı Projeleri’ ile Turkcell, deprem bölgesindeki umutların yeşermesine ve hayatın normale dönmesine katkı sağlamayı amaçlıyor. Bu kapsamda, iş gücüne katılımı artırmak hedefiyle Turkcell Global Bilgi Çağrı ve Mesleki Eğitim Merkezi 15 Mart’ta hizmete açıldı. Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde yer alan merkez, meslek edindirme eğitimleri aracılığıyla bölgedeki iş gücüne katkı sağlarken, depremzedelere de istihdam fırsatı sunuyor.

Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç, projenin detaylarını ve bölgeye desteklerini paylaşarak, “Türkiye’nin Turkcell’i olarak afet bölgesinde hayatın normale dönmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gönül Bağı Projeleri kapsamında, ekonomik kalkınmaya ve toplumsal refaha katkıda bulunuyoruz. Sürdürülebilir bir etki yaratarak bölge halkının yaşamını olumlu yönde etkilemeyi amaçlıyoruz. Bugüne kadar 855 depremzede vatandaşımızı istihdam ettik ve 7 bin kişiye mesleki eğitim verdik. Ayrıca, Turkcell Global Bilgi Çağrı ve Mesleki Eğitim Merkezi’ni bugün Hatay Kırıkhan’da açıyoruz. Merkezde, teknik ve kişisel gelişim programlarımızla bölge halkına destek oluyor, nitelikli iş gücünü artırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

15 Mart’ta hizmete açılan merkez, depremzedelere istihdam sağlamanın yanı sıra iş gücüne meslek edindirme eğitimleriyle de katkı sunmayı hedefliyor. Turkcell Akademi tarafından verilen yazılım, yazılım test uzmanlığı, robotik kodlama, bulut teknolojileri, satış ve pazarlama eğitimleri ile bölgeye nitelikli iş gücü kazandırılması planlanıyor.

Paylaş