Ücretsiz internet Yaygınlaşıyor

1950’lerde bilgisayarlar geliştirilmeye başlandığında bugünlere geleceğimizi öngören kimse var mıydı bilinmez ama teknoloji çok hızlı ilerledi ve ilerlemeye de devam ediyor.

Bugün itibariyle dünyanın en büyük markaları listesini açıp baktığınızda birçoğu 15-20 yıllık geçmişi olmayan ve bir şekilde internetin yaygınlaşması ile kurulup büyümüş firmaların üst sıralarda hatta zirvede yer aldığını görürsünüz.

Özellikle milenyum çocuklarının oluşturduğu jenerasyon internetsiz bir hayatı bırakın, internetsiz bir günü hatta saati bile düşünemiyor. Facebook, Google gibi firmalar internetsiz coğrafyalara ücretsiz internet verebilmek için ArGe harcamaları yapıyor.

Bir yandan tüm dünyadaki internet servis sağlayıcıları artan talebi karşılayabilmek için yatırımlar yapıyorlar, bir yandan tüketiciler her gün daha fazla internet istiyor. Tabii mümkünse bedava…

Belediyeler vatandaşlara ücretsiz internet noktaları hazırlıyor

İşte bu noktada ülkemizde bir çok belediye tarafından hayata geçirilen “ücretsiz internet” noktalarına büyük iş düşüyor. İnternete erişimi kısıtlı olan vatandaşların özgürce araştırma yapabilmesi, internetten faydalanabilmesi için bu ücretsiz wifi noktaları çok önemli.

Evet belki sayıları henüz istenilen seviyeye ulaşamadı ama azımsanacak boyutta da değil.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara ücretsiz internet olarak sunulan İBB WiFi hizmeti Esenler’de de kullanıma girdi.

İBB WiFi ile günlük 1GB kotalı ücretsiz internet hizmeti sunuluyor

Esenler'de ücretsiz internet vatandaşlardan ilgi görüyor.
Esenler’de ücretsiz internet vatandaşlardan ilgi görüyor.

Esenlerli vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İBB WiFi hizmeti ile ücretsiz internet keyfi yaşıyor. İlçede; meydan, park, bahçe, stat, metro gibi çok sayıda insanın bulunduğu alanlarda ücretsiz internet kullanılabiliyor. Ücretsiz internet uygulamasından faydalanmak isteyen vatandaşlar, cep telefon numaralarını sisteme girerek SMS şifresi alıyor ve internetten ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

İBB WiFi hizmetinden günlük 1GB kota sınırlaması ile faydalanılıyor. Bu hizmetten yararlanabilmek için her kullanıcının akıllı telefon, tablet bilgisayar veya dizüstü bilgisayar ile ücretsiz internet noktalarından İBB WiFi kablosuz ağına bağlanması gerekiyor.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir