Yandex Mail Nasıl Kayıt Olunur ?

 

Yandex Mail günümüzde en çok kullanılan eposta sağlayıcılarından birisi olarak öne çıkıyor. İnternet kullanımının artması ile birlikte önemli iletişim araçları arasında yerini alan eposta günümüzde çeşitli sağlayıcılar ile kullanılabiliyor. Ünlü Rus arama motoru Yandex’in kullanıcılar için ücretsiz sunduğu eposta da hem bireysel hem de kurumsal kullanıcıların beklentilerini karşılıyor. 

Yandex Mail Hesabı Nasıl Açılır?

Yandex Mail hesabı açmak ücretsiz ve kolaydır. Aynı zamanda başka eposta sağlayıcılarda olduğu gibi kullanıcı telefon numarasını girmek zorunda da değildir. Bu açıdan Yandex Mail, telefon numarası olmadan eposta açmak açısından da avantaj sunar. Yandex Mail hesap açmak için şu adımları takip edebilirsiniz;

 • Yandex Mail ana sayfasını açın. 
 • Burada çıkan Hesap Oluştur kısmını seçin. 
 • İstenen bilgileri girin. 
 • Kullanıcı adı kısmı eposta adresiniz olacaktır, bu yüzden kullanmak istediğiniz adı ilgili kutucuğa girin. 
 • Diğer gerekli olan kısımları da doldurduktan sonra kayıt işleminiz tamamlanacaktır. 

Kayıt sırasında cep telefonu bilginiz sizden istenebilir. Ancak bu zorunlu olmayıp isteğe bağlıdır. Numaranızı girmek istemiyorsanız, telefon numaran yok seçeneğini seçerek alternatif bir kurtarma epostası girebilirsiniz. Dilerseniz güvenlik sorusu seçeneğini de seçerek şifrenizi unutmanız halinde bu güvenlik sorusuna yanıt vererek yeni şifre belirleyebilirsiniz.

Yandex Mail Nasıl Kullanılır?

Yandex Mail kullanımı itibariyle oldukça kolaydır. Yandex Mail üzerinden eposta göndermek için posta kutunuza giriş yaptıktan sonra ana sayfada çıkan Yeni Oluştur kısmını seçerek epostanızı yazmaya başlayabilirsiniz. Eposta kutucuğunda gönderici adresi, konuyu ve içeriği belirledikten sonra Gönder tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Gelen epostaları okumak için de gelen kutusu içinden eposta seçimi yapabilir, spam epostaları Spam klasöründen kontrol edebilirsiniz. Yandex Mail kullanmak herkesin rahatlıkla eposta gönderimi ve alımı yapabilmesine olanak tanıyacak şekilde düzenlenmiştir.

Yandex Mail Hesabı Nasıl Silinir?

Yandex Mail kapatmak bazı durumlarda gerekli olabilir. Yandex Mail hesabı silmek yine platformun sunduğu özellikler arasındadır. Öncelikle hesabınızı iptal etmek için şu adımları takip edin;

 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer olan eposta adresinize tıklayın.
 • Açılan sekmeden hesap ayarlarını seçin.
 • Hesap ayarları sayfasının alt kısmında bulunan Hesabı Sil seçeneğini seçin. 
 • Daha sonra çıkan güvenlik sorusunun ya da telefon onayının aşamalarını geçin. 
 • Hesabınızı silmek için son bir uyarı çıkacaktır ve bu uyarıyı da kabul edin. 
 • Yandex Mail hesabı silme işlemi tamamlanacaktır.

Kullanım açısından güvenli, hızlı ve stabil avantajlar içeren Yandex Mail bu sayede günümüz eposta servisleri arasında en çok tercih edilenler arasında buluyor.

Kaynak : https://giris.email/

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir