Zyxel Nebula Ürün Ailesi Genişledi

Ağ teknolojileri alanında lider firmalardan biri olan Zyxel, işletmelere daha fazla esneklik ve güçlü ağ altyapısı desteği sağlamak için “Nebula Bulut Çözümleri” ürün yelpazesini genişletti. Yeni özellikler ve iki ürün ile seriyi büyüten Zyxel, Entegratör firmalar, servis sağlayıcılar ve bir çok farklı ölçekteki işletmenin ağ performansını artırmayı hedefliyor.

NebulaFlex’in yeni özelikleri ve piyasaya sunulan üç modlu yeni bulut tabanlı Access Point WAC6303D-S ve NWA5123-AC HD kurumların veri iletişim altyapısını güçlendiriyor. Teknolojinin hızlı evrimi, iş hayatında veri ağlarının yapısını ve iş ihtiyaçlarını artırıyor. Günümüzde karmaşık ağ altyapısını yöneten BT yöneticilerinin beklentileri de değişiyor. Sektördeki tüm gelişmeleri yakından takip eden Zyxel, iş ihtiyaçlarını analiz etmeye ve yeni çözümler sunmaya devam ediyor. İş dünyası ve teknoloji iş birliği oranı arttıkça da bu tür ürün ve hizmetlere olan talep de artıyor.

Zyxel otel, okul kampüsleri veya hastaneler için ideal

Otel ya da perakende zincirleri gibi birden çok şehir ya da lokasyonda binaları olan işletmeler,dağınık yapıdaki altyapıları kurmakta ve yönetmekte zorluklar yaşıyor. Teknik desteğin yavaşlığı, karmaşık ayarlar ve insan gücünün yüksek maliyeti gibi etkenler de işletmelerin büyüme yolculuklarında karşılarına çıkan en büyük engeller olarak biliniyor. Bulut Tabanlı Nebula Ürün Ailesi;kablosuz access point çözümleri, switch çözümleri ve güvenlik çözümlerini kapsayan uçtan uca geniş ürün seçeneği sunuyor. Böylece kullanıcılar,dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar kendi bilgi işlem ağlarını kontrol edip iş sürekliliğine katkıda bulunuyorlar. Tek bir cihazla başlayan donanım tabanlı lisans seçeneği iş ihtiyaçlarına göre artırılabiliyor.

Akıllı anten teknolojisi ile Wi-Fi parazitleri son buluyor

Zyxel Kurumsal Kanal Satış Müdürü Ömer Faruk Erünsal’ın verdiği bilgiye göre WAC6303D-S kalabalık kampüs ortamları için oldukça ideal bir ürün. Access Point, piyasadaki diğer Wave 2 erişim noktalarına göre üstün kablosuz performans ve yüksek verimlilik vaat ediyor.

Kullanıcıların gün geçtikçe artan mobilite ihtiyaçlarına cevap veren ürün, yoğun ortamlarda Wi-Fi parazitin etkilerini ortadan kaldırdığı kanıtlanmış akıllı anten teknolojisini de bünyesinde barındırıyor. Birinci sınıf güç amplifikatörleri ve gürültü engelleyici filtreler ile üretilen ürünün MU-MIMO (“Multi-User, Multi-Input, Multi-Output”) Teknolojisi desteği, normal bir Access Point’den 3 kata kadar daha fazla performans sağlıyor. Kablosuz access point’lerin birden fazla cihazla aynı anda iletişim kurmasını ve veri alış verişi yapmasına olanak tanıyan MU-MIMO teknolojisi, örneğin hem telefonunuz, hem de bilgisayarınız aynı anda bağlantı talebi yolladığında, her iki cihaza da sıra beklemeden veri gönderilmesini sağlıyor.

Zyxel Nebula 2019 serisi
Zyxel Nebula 2019 serisi

Yeni nesil Beamforming ile kablosuz ağınızı iyileştirin

Zyxel’in bir diğer yeni Access Point’i NWA5123-AC HD ise 1.6Gbps’ye kadar kablosuz veri hızı imkanı sunuyor. Wave 2 dual-radio, MU-MIMO ve yeni nesil beamforming teknolojisini destekleyen ürün, gelişmiş gürültü engelleme, üstün donanım özelikleri ve şık tasarımı ile dikkat çekiyor.

Hastaneler, okul kampüsleri ve oteller gibi yoğun ortamlarda giderek artan yüksek hızda mobil bağlantı taleplerini karşılayan NWA5123-AC HD, üçlü yönetim modu avantajıyla işletmelere esneklik sunuyor. Tek bir access point ile iş ihtiyaçlarını karşılayabilen işletmeler, iş yoğunluğu artışı neticesinde satın alma maliyeti endişesi taşımadan dilediği kadar NebulaFlex access point satın alarak ağını bulut teknolojisiyle sınırsız olarak genişletebiliyor.Nebula bulut çözümleri esnek olarak sunduğu ücretsiz, yıllık ve ömür boyu lisanslama modelleriyle, işletmelerin teknik uzmanlık ya da danışmanlık ücretleri gibi gizli maliyetlerin endişesini taşımadan bulut teknolojilerinin tüm avantajlarından yararlanmalarını sağlıyor.

Zyxel güvenliği önemsiyor
Zyxel Nebula güvenliği önemsiyor

Güçlü uygulama güvenliği

Zyxel’in serideki bir diğer yeni ürünü Nebula ağ geçidi NSG300, sosyal medya, oyun ve diğer web uygulama davranışlarını tanımlayıp kategoriler halinde sınıflayabildiği için kullanıcıların üretkenliğini artırmak ve bant genişliği ihlallerinin önüne geçmek için verimli olmayan uygulamaları engelliyor.

Ayrıca kötü amaçlı yazılımları ve ağ sızmalarını engelleme özelliklerini de kolay bir şekilde yapılandırılmasını sağlayarak üst düzeyde koruma sağlıyor. Neredeyse sıfır dokunma ile uzak lokasyonlara hızlı ve kolay bir şekilde kurulabilen Zyxel Nebula ağ geçitleri, protokol ve yapılandırma ayarlarını, güvenlik yazılım imzaları ve yazılım güncellemelerini sahada herhangi ağ uzmanına gerek duymadan bulut aracılığı ile otomatik olarak yapabiliyor. Böylece kurumların iş verimliliği en üst noktaya çıkabiliyor.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir