Apple, güçlü iPhone’lar için düğmeye bastı!

Teknoloji ekosistemi denildiğinde akla birinci gelen şirketler birisi olan Apple, bir yandan ürün yelpazesini genişletmek isterken bir yandan da hali hazırda piyasaya sürdüğü eserlerini geliştirmenin yollarını arıyor. Şirket, dünyaca ünlü akıllı telefonu iPhone’ları geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

iPhone, yüksek su basıncı ve düşük hava basıncından muhafazalı hale getirilecek

Son periyotta değerli kaynaklardan sızdırılan raporlara nazaran Apple, iPhone aygıtlarının gelecek yeni sürümlerinde dayanıklılığı ön planda tutacak. Kaynaklar, şirketin iPhone aygıtları yüksek su basıncı ve düşük hava basıncına çok daha sağlam hale getirebilecek bir çalışma içinde olduğunu söylüyor.

Apple, daha evvel basınç ile ilgili aldığı patentler, genel olarak ekranların dokunmalara karşı dayanıklılığına yönelik oldu. Birçok kişi tarafından dayanıklılık konusunda ortalamayı geçemeyen Apple, yeni periyotta bu algıyı karmak üzerine ağırlaşacak. İçeriden gelen söylentilere nazaran şirket, basınca dayanıklılık konusunda hudutları zorlayacak. Yayınlanan raporda şu tabirlere yer veriliyor.

Bu aygıtlar, işe giderken konuttan dışarı çıkan beşerlerle birlikte seyahat ediyor ve her anında yanında oluyor. Kullanıcılar bu aygıtlara giderek daha fazla güvendikçe, aygıtlar daha sağlam olacak halde tasarlandı. Öte yandan aygıt, plastik bileşenler metal bileşenlerle değiştirilebilir yahut cam bileşenler daha kalın ve temperli camdan yapılabilir.

Apple’a nazaran şiddetli ortamlarda çalışan insanların ekseriyetle iPhone’u tercih ettiğini, bu yüzden aygıtların daha da güçlü olması gerektiğini söylüyor. Öte yandan şirket, uzun müddettir bu mevzuda çalışmalarda bulunuyor. Çünkü iPhone 7 ile başlayan kulaklık girişini çıkarma siyasetinin nedenleri ortasında “suyun girebileceği alanları azaltmak” gösterilmişti.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir