Telefonu 5G ile buluşturan kılıf…

ABD tarafından uygulanan ve birtakım büyük ülkelerinde misal kararlar almasına neden olan ambargo nedeniyle Huawei’nin amiral gemileri sırf 4G desteği ile piyasaya sürülüyor. Halbuki ki günümüzde tanıtımı gerçekleştirilen amiral gemilerinin hatta orta seviye telefonların birçok 5G desteğine sahip.

Kirin 9000’den güç alan ve 6.6 inç büyüklüğünde OLED ekrana sahip olan Huawei P50 Pro modeli de, bir amiral gemisi olmasına rağmen 4G desteğine sahip. Lakin geliştirilen kılıf sayesinde bu aygıtta 5G teknolojisini kullanmak mümkün hale geldi. Tez edebileceğiniz üzere bu kılıfı Huawei geliştirmedi.

Huawei P50 Pro için 5G kılıf geliştirildi

Soyealink tarafından üretilen ve şu anda Huawei P50 Pro’yu destekleyen kılıfın, ilgi görmesi halinde diğer Huawei telefonlar için de üretilmesi bekleniyor. 120 dolar fiyata sahip olan bu kılıfı birinci gördüğümüzde bizde dizaynını bir kenara bırakarak, nasıl çalışıyor? sorusunu sorduk.

Kılıfın içerisinde 5G modem (6GHz altı, NSA+SA) ve bununla uyumlu bir eSIM’in yanı sıra işleri yürütmesi için 1.35 GHz hızında çalışan çift çekirdekli bir işlemci bulunuyor. eSIM kurulumundan ayarlara kadar tüm süreç telefon üretinden yürütülüyor ve hatta durum çubuğunda bir sinyal göstergesi bile çıkıyor.

Kılıfta yer alan modemin 5G ilgi desteği şu halde;

  • SA:N1, N3, N41, N77 / 78, N79, N28.
  • NSA:B3 + N41, B3 + N78, B3 + N79, B1 + N78, B39 + N4, B41 + N79, B39 + N79, B5 + N78, B8 + N78.

Yani bu kılıfı takıp suram sürecini yaptığınızda, telefonunuzda standart olarak 5G desteği varmış hissine ulaşmanız çok kolay. 3.2 mm kalınlığa ve 52 gram yüke sahip olan kılıfın dış kısmı, deri gibisi dokuya sahip olan poliüretandan yapıldı. Telefonla USB portu üzerinden irtibat kuruluyor ve güç alınıyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir