Asus TUF Gaming AX5400 İncelemesi

Bugün sizlerle Asus’un devasa boyutlarda hazırladığı, dizaynıyla bir epey agresif duran ve bu haliyle bilhassa internet irtibatında yüksek performans bekleyen oyun severlere hitap ettiğini anlayabileceğimiz oyuncu Router’ı TUF Gaming AX5400’e yakından bakacağız.

Kullandığınız her donanım bileşenini çevrimiçi rekabetçi oyunlarda en uygun sonucu alacak formda toplamış olabilirsiniz. Fakat irtibatınız âlâ değilse pek de işinize yaramaz. Asus’un TUF Gaming ailesinde bu noktayı da açık bırakmamak için piyasaya sürdüğü TUF Gaming AX5400 çift bant oyuncu router’ı, bilhassa oyunların muhtaçlık duyduğu süratli ve sağlam kablosuz ve kablolu ilişki sunmak için tüm ayrıntıları içeriyor.

Sağladığı performansla olduğu üzere dizaynıyla epey güçlü duran TUF Gaming AX5400’de Aura RGB aydınlatmalar da unutulmamış. Üzerindeki TUF logosu, oyuncuların beğenecekleri biçimde RGB ışıklandırma ile donalı durumda ve bu bölge, donanım bileşenlerinizle uyumlu formda renk alabiliyor.

6 güçlü anten ile çevrelenmiş TUF logosunu andıran tezli dış tasarım birinci etapta dikkat çekiyor olsa da aslında asıl tasarım ayrıntıları içerde gizli. Geliştirilmiş ve özel olarak tasarlanmış havalandırma çıkışları ve içerde çift alüminyum soğutma bloğu ile ısı kaynaklı performans kayıplarının önüne geçilmiş.

WIFI5’e nazaran 4 kat daha az gecikme müddeti, 2 kat daha fazla sürat ve %80 daha geniş kapsama alanı sunan WIFI6 dayanağı sayesinde TUF Gaming AX5400, günümüz konutlarının kalabalık ağlarında her vakit üst seviye oyun tecrübesi sunabiliyor. WAN ve LAN birleştirme özelliği ile bilgisayarınıza yahut NAS aygıtına hakikat 2 Gbps kablolu temas suratına ulaşabilmeniz de mümkün. Daha fazla kapsama alanına gereksinim duyduğunuzda, yeni bir router eklemeniz için AiMesh takviyesinin yanı sıra güvenlik içinse en yeni WPA3 güvenlik protokolü ve gelişmiş ebeveyn denetimi özelliklerine sahip AiProtection Pro da ömür uzunluğu fiyatsız sunuluyor.

Router üzerinde oyunculara özel bir gaming portu bulunuyor. Bu port üzerinden bağlayacağınız aygıta ağda öncelik veriliyor ve sıranın her vakit başında olması sağlanıyor. Böylelikle oyunlarda en yüksek ağ kontağına sahip olabiliyorsunuz. Lakin bu aygıt her ne kadar oyunculara mahsus üzere dursa da pek olağan ki üst düzeyde internet performansı sağlamak isteyenler için de biçilmiş kaftan. Belge paylaşımı, web gezinme üzere kullanım maksadına nazaran de özel modlara da geçiş yapabiliyor.

Sonuç

Evet, sonuç olarak toparlayacak olursak TUF Gaming AX5400, sahiden üst düzeyde internet performansı bekleyenlerin yakından kıymetlendirmek isteyecekleri bir router oluyor. Lakin gerek tasarımı gerek sahip olduğu bileşenler daha çok profesyonel oyuncuları ya da yayıncıların ilgisini çekecektir diye düşünüyoruz. Şayet bu tatta bir aygıta gereksiniminiz varsa, uygun bir seçenek olacaktır. TUF Gaming AX5400’ün fiyatı ise 2200 TL civarında.

CHIP Online Notu: %90

+ Agresif tasarım
+ Güçlü donanım bileşenleri
+ Şahane performans
+ Geniş ilişki dayanağı

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir