Sony, PSVR 2 Sanal Gerçeklik Başlığının Son Halini Resmi Olarak Yayınladı!

Bugün Sony, PlayStation VR2 başlığının tamamlanmış ve bitmiş dizaynının yanı sıra VR2 Sense denetim aygıtlarının güncellenmiş imgelerini yayınladı. PlayStation Kıdemli Lider Yardımcısı Hidekai Nishino, PlayStation blogunda hem başlığın hem de denetim aygıtlarının uyumlu dizaynının sanal dünyanın 360 derecelik görünümünü temsil edecek şekilde geliştirildiğini söyledi. Görünüm ve hissin, daha yumuşak, beden dostu bir halde de olsa PlayStation 5’in genel havasıyla daha uyumlu hissetmek için tasarlandığını da kelamlarına ekledi.

Nishino, ergonomiye büyük değer verildiğini ve testlerden gelen birinci geri bildirimin olumlu olduğunu yazdı. Ayrıyeten, kullanıcıların düzgün bir göz rahatlığı sağlamasına yardımcı olacak yeni bir lens ayar kadranı ve hava akışını düzgünleştirmek için yeni havalandırma da bulunuyor. Kelamlarını, yeni ünitenin, özgün PSVR’ye nazaran kurulumunu ve çalışmasını biraz daha kolaylaştırması beklenen bir “tek kablo kurulumuna” sahip olduğunu söyleyerek bitirdi.

Ne yazık ki bu durumun fiyatlandırma yahut öteki hususlar üzerinde bir tesire sahip olup olmayacağı şimdi belirli değil…

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir