Bill Gates şu anda hangi telefonu kullandığını açıkladı…

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, bir Reddit “Bana Her Şeyi Sorabilirsin” oturumunda şu anda katlanabilir telefon kullandığını söyledi. Fakat kullandığı aygıt herkesin beklediği üzere bir Surface Duo 2 değil, bir Samsung Galaxy Z Fold3 idi.

Bill Gates, Galaxy Z Fold3’ü tıpkı anda hem taşınabilir bir PC hem de telefon olabilen bir aygıt olduğundan ötürü tercih ettiğini söylüyor. Lakin Microsoft’un kurucusu tıpkı vakitte “farklı telefonlar denemeyi de sevdiğini” söylüyor.

Gates, şahsî kullanım için hangi aygıtları tercih ettiği konusunda her vakit epeyce açık oldu. Windows Phone’un öldüğü büsbütün netleştiğinde, Gates açıkça “çok sayıda Microsoft yazılımına sahip bir Android telefon kullandığını” açıklamıştı.

Bununla birlikte, Gates’in Windows Phone’u bıraktıktan sonra Android’e geçmesi olağan karşılanıyor, zira iPhone’dan pek hoşlanmadığını daha evvel de belirtmişti. Microsoft, Surface Duo serisiyle telefon alanına bir halde yine girmeye niyetli olsa da, eski Microsoft CEO’su Surface Duo 2’yi günlük kullanımda tercih edecek kadar ikna olmuş görünmüyor.

Birinci kuşak Surface Duo hem uzmanlardan hem de kullanıcılardan uygun yansılar almıştı. İkinci kuşak Duo ise Galaxy Z Fold3 üzere rakipleriyle baş başa gayret etmek için kâfi görülmedi. Bununla birlikte, Mart 2022 güncellemesinden sonra, Surface Duo 2 artık piyasaya sürüldüğünden çok daha düzgün bir ürün üzere görünüyor. Fakat, ürün yazılımı güncellemesi de Bill Gates’i ikna etmek için kâfi olmamış anlaşılan…

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir