Discord’un süreksiz bir mühlet için yayınladığı Parti Modu, kimi işlemcilere pek de yeterli gelmedi

Discord, yedinci yıldönümünü kutlamak için kısa müddet boyunca yeni bir Parti Modu sundu. Lakin eğlenceli bu yeni özellik, CPU kullanımınız açısından bakıldığında sisteminizde çalıştırmak istediğiniz bir şey değil üzere görünüyor.

Parti Modu, tezahürat yapan kalabalıklar, konfeti ve yazarken görünen birleşik sayaç üzere birtakım sesli ve görsel değişiklikler ekleyen, gerçek kullanıcı avantajı olmayan büsbütün görsel bir eklenti. Fonksiyonel bir kullanımı olmasa da, kısa bir müddet için kullanmanın katiyetle değişik olduğunu söyleyebiliriz.

Fakat, PC Gamer tarafından bildirildiği üzere, tüm bu ilgi cazip konfeti patlamaları ve öbür çeşitli parti temalı efektler işlemcinizi fazla yorabiliyor. Hatta kimi kullanıcılar, sadece yeni modu açmalarının CPU kullanımında %30’luk bir artışa sebep olduğunu argüman ediyor.

Özelliği kullanırken sorun yaşayanlar için resmi Discord Dayanağı tarafından önerilen sorun giderme bilgisi ise şu halde: “Azaltılmış Hareketi etkinleştirdiyseniz, Parti Modu ile çakışabilir. Bu ayarı Kullanıcı Ayarları > Erişilebilirlik > Azaltılmış Hareketi Etkinleştir’e giderek ve açma/kapama düğmesinin açık olup olmadığına bakarak denetim edebilirsiniz. Lütfen Konfeti ve Ekran Sarsıntısı dahil Parti Modunun muhakkak özelliklerinin, Azaltılmış Hareketin etkinleştirilip etkinleştirilmemesine bağlı olarak devre dışı bırakılacağını unutmayın.

Parti Modu 13 Mayıs Cuma akşam saat 8’den, 17 Mayıs Salı sabah 3’e kadar sadece bir hafta boyunca çalıştığı için bu argümanları doğrulamak artık mümkün değil. Lakin tecrübenizi optimize etmek yahut görünümü kendi tarzınıza uyacak formda şahsileştirmek için çeşitli temalar ve eklentilerle denemeler yapabilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir