Samsung Galaxy Z Fold 4’ün kamerası çok farklı olacak

Samsung Galaxy Z Fold 4‘ün (ya da yalnızca Galaxy Fold 4’ün) lansmanı giderek yaklaşıyor. Bildiğimiz kadarı ile yeni telefon, ağustos ayında piyasaya sürülecek. Yeni bir sızıntı, katlanabilir amiral gemisi telefonun art kamerasında önemli bir yükseltmenin yapılacağını sav ediyor.

Sızıntıları ile tanınan Ice Universe, telefonun üç lensli, 50MP + 12MP + 12MP art kamera heyetim ile geleceğini ve ultra geniş ve telefoto zum yeteneklerine sahip olacağını sav ediyor. Birebir kaynak, 12MP çözünürlüklü 3x zum kameranın Samsung’un şimdiye kadar kullandığı en güçlü kamera olacağı söyleniyor.

Öteki bir deyişle, bu yılın başlarında piyasaya sürülen Samsung Galaxy S22 Ultra’da bulunan 10MP 3x zumu geride bırakacak. Lakin, S22 Ultra’nın da 10x zum kamerasına sahip olduğunu da unutmamak gerekli.

Bugüne kadar Samsung’un 12MP geniş kamera, 12MP ultra geniş kamera ve 12MP telefoto 2x optik zum kameradan oluşan Galaxy Z Fold 3’ün art kamera modülünü nasıl geliştirebileceği konusunda birçok spekülasyon yapılmıştı. Kimi sızıntılar, Galaxy Z Fold 4’ün S22 serisinde bulabileceğiniz tıpkı 10MP 3x zum kamerayla geleceğine işaret ediyordu. Öbür sızıntılara nazaran bu yeni telefonda S Pen kalem dayanağı olacak, lakin telefonda onu koymak için özel bir yuva olmayacak (Galaxy Z Fold 3’te de yoktu). Bu ortada, kapak ekranı biraz daha küçük, 6,19 inç olacak.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir