Eski teknolojiler birer birer yerlerini yenilerine bıraksa da, 60 yıllık bu teknoloji ölmeyi reddediyor

Neredeyse 60 yaşında olmasına ve daha yeni ve daha güçlü telekominikasyon teknolojileri tarafından prestijini kaybetmiş olsa da faks, hala canlılığını muhafazayı sürdürüyor. eFax tarafından büyük işletmeler, KOBİ’ler ve kamu dalı kuruluşlarından oluşan 1.001 kıdemli BT kuruluşu ile ortaklaşa yapılan araştırmada, firmaların birçoklarında (yüzde 54) 6 ila 50 faks makinesi olduğu ortaya çıktı. Daha da ötesinde bu kuruluşların 5’te 1’i, 51 yahut daha fazlası faks makinesini kullanmayı sürdürüyor.

İşin daha da enteresan yanı, araştırmaya katılan insanların faks kullanımının yaygınlaşacağını düşünmesi. Ankete katılan insanların 3’te 1’inden fazlası (yüzde 37) faks kullanımının artmasını beklerken, yüzde 28’i ise kullanımının birebir ölçüde kalacağını düşünüyor. Geri kalan yüzde 35’lik kesim ise, faks makinelerinin artık yavaş yavaş hayatımızdan çıkması gerektiğini söylüyor.

Pekala, sizce de faksın bir geleceği var mı? Siz faks teknolojisiyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Karşılıklarınızı aşağıya yorum olarak bekliyoruz…

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir