Formula 1 Türkiye GP Biletleri Kazara Satışa Çıktı

Geçtiğimiz günlerde Formula 1 2022’nin kendine hayran bırakan araç dizaynları tanıtılmış ve ziyadesiyle beğenilmişti. Yaklaşık 1 ay evvel de Türkiye’nin Formula 1 takviminde kalabilmesi için yaklaşık 40 milyon dolar ödenmesi gerektiğini öğrenmiştik.

Pek çok insan bu yıl ülkemizde bir yarış olmayacağına emin olmuşken akşam saatlerinde hayli enteresan bir gelişme yaşandı. Formula 1’in resmî sitesinden 2022 Türkiye GP için biletler satışa çıktı.

Hatalı işlem üzdü

Formula 1’in internet sitesinde, olağanda takvimde olan Rusya GP kaldırılırken Türkiye GP’nin biletlerinin satışa çıkması pek çok F1 hayranını sevindirmişti. Toplumsal medyada ise olası bir Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Rusya’da yapılacak yarışın ülkemizde yapılması ile ilgili bir karar verilmiş olabileceği düşünülüyordu.

Motorsport Türkiye tarafından aktarılan bilgilere göreyse Türkiye GP biletlerinin satışa çıkması, sitede oluşan bir yanlışlıktan kaynaklandı. Formula 1 yetkilileri ise mevzuyla ilgili şimdi resmi bir açıklama yapmadı.

Şu anda Formula 1’in resmî sitesinde 2022 takviminde hem Rusya hem de Türkiye bulunmuyor. İlerleyen günlerde Türkiye GP’nin takvime eklenip eklenmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir