Galaxy S23’te kullanacağı kamerasının gücünü kedilerle tanıttı

12MP kameralı eski iPhone’unuz pek güzel bir biçimde fotoğraf çekerken, kameralı telefonların neden 108MP hatta 200MP sensörlere sahip olması gerektiğini sorguluyorsanız, Samsung’un yayımladığı yeni bir görüntüyü izlemenizde yarar olabilir. Ya da bir kedi hayranıysanız, yeniden bu görüntüye göz atmaya paha.

Samsung, 2021’in sonlarında duyurduğu lakin şu ana kadar bir akıllı telefonda kullanılmadığı yeni 200MP kamera sensörü hakkında bir görüntü paylaştı. Bu yeni reklamın ortaya çıkışından kaynaklı, Samsung’un yeni kamerayı Galaxy S23 serisinde kullanmaya hazırlandığı düşünülebilir.

Bu görüntü bize yeni sensörünün kullanışlılığını tahminen de mümkün olan en âlâ modeller olan kedilerle öğretiyor. Bir mühendis grubunun, bir reklam panosu resmi için devasa oranlarda büyütmeden evvel kimi tüylü küçük kedileri fotoğraflamak için ISOCELL HP1 olarak isimlendirilen eseri kullandığını görüyoruz.

Görüntünün gerisindeki bildirinin epeyce açık olduğunu söyleyebiliriz: 200MP fotoğraflar dev reklam panosu fotoğraflarına dönüştürülecek kadar yüksek çözünürlüklü. Doğal ki, pek çok insan aslında bu kadar büyük fotoğraflar çekmek istemeyecektir lakin en azından net ve mantıklı bir ileti verildiği söylenebilir.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir