Gönüllü Karantinada Eğlendirecekler Listesi

Tüm dünyayı etkisi alan Covid-19 (Koronavirüs) pandemisi nedeniyle insanlar kimi ülkelerde zorunlu olarak kimi ülkelerde ise gönüllülük esası ile evlerinde karantina altındalar.

Ülkemizde de ‘Gönüllü Karantina’ya uymaya çalışanlar var. Tabii işleri elverenler.

Hemen hemen her beyaz yakalı çalışanın ‘ahh bir evde oturabilsem, evden çalışabilsem’ rüyası sonunda gerçek oldu. Artık evlerimizden çalışıyoruz ancak hayalini kurduğumuz kadar zevkli bir durum mu? Galiba değil. İlk birkaç günün ardından evde vakit geçirmekte zorlanıyoruz. Peki evde oturmak nasıl daha keyifli hâle getirilebilir? Hangi teknolojik cihazlar ile daha eğlenceli bir gönüllü karantina dönemi geçirebiliriz?

Aslında bu konu zevklerimizle ve bütçemizle de alakalı ancak biz yine de bir liste  hazırlamaya çalışıyoruz. Buyrun bakalım:

Gönüllü karantinada vakit geçirilebikecek ürünler

Dronelar

80’lerin 90’ların çocukları olarak uçurtmanın ne demek olduğunu gayet iyi biliyoruz. Şimdiyse teknoloji ile kavrulmuş bir nevi uçurtma dönemi yaşanıyor: Droneların çağı. Tabii her bütçeye uygun drone var. Bütçe arttıkça ürün kabiliyeti de artıyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde incelemesini gerçekleştirdiğimiz DJI Mavic Mini ile hem eğlenceli vakit geçirebilir hem de muhteşem görüntülerle kendi filmlerinizi çekebilirsiniz. İşte bir örnek:
Oyun konsolları

Aklınıza ilk gelen oyun konsolu markası ne oldu? Benim: Sony Playstation

Eğer Xbox severseniz de sizler için birçok alternatif tabiki var.

Çevrimiçi içerik platformları

Aylık olarak belirli bir tutar ödeyerek faydalanabileceğiniz hizmetlerden belki de en çok bilineni Netflix. Ülkemizde birebir aynısı olmasa da benzer platformlar da var. Bunlar: puhutv, BluTv, tivibu ve TV+

Eğitim programları

Bu fırsat her zaman elinize geçmeyebilir. Mesleki ya da hobi alanlarınızda bir çok eğitim fırsatından yararlanabilirsiniz. Udemy platformunu duymayan yoktur heralde. Cüzi ücretlerle profesyonellerden online eğitimler alabilirsiniz. Hatta daha güzeli de var: ücretsiz eğitimler. Örneğin ben filtreleme seçeneği ile fotoğrafçılık kategorisindeki ücretiz eğitimleri süzdüm. İşte sonuçlar: Udemy

Sizler de listemize yorumlarınızla katkıda bulunursanız çok mutlu oluruz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir