IBM Türkiye’nin Dümenine Volkan Sözmen Geçti

IBM (NYSE: IBM) Volkan Sözmen’in IBM Türkiye Genel Müdürü olarak atandığını duyurdu.

2016 yılından beri IBM Türkiye Genel Müdürlüğü görevini başarıyla yürüten Defne Tozan‘ın, IBM Küresel Teknoloji Hizmetleri İş Birimi’nin Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nden sorumlu Genel Müdürü olarak atanması ile birlikte Türkiye için yeni isim merak edilmişti. IBM cevabı çok geçmeden paylaştı.

Sözmen, Türkiye’de kurumların dijital dönüşüm süreçlerini desteklemek için IBM’in yapay zeka, bulut, blockchain, büyük veri ve analitik alanlarındaki gelişmiş teknoloji çözümlerini konumlandırmaktan sorumlu olacak.

Volkan Sözmen kimdir?

Volkan Sözmen, kariyer hayatına 1999 yılında bilişim sektöründe başladı. 2003 yılında IBM Türkiye’ye katılan Sözmen, başta bankacılık ve finans, sigorta, telekomünikasyon ve kamu olmak üzere değişik sektörlerden IBM müşterileri ile çalıştı. Sözmen, genel müdür olarak atanmadan önce son olarak IBM’de Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kimya Mühendisliği mezunu olan Sözmen, yine aynı üniversiteden Executive MBA derecesine sahip bulunuyor.

Paylaş

One thought on “IBM Türkiye’nin Dümenine Volkan Sözmen Geçti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir