Instagram, Günlük Kullanım Limitlerini Değiştirdi

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından Instagram, bir müddettir kullanıcıların bu platformu ne kadar müddetle kullandığını odaklanmış durumda. Geliştiriciler, süreç içerisinde uygulamaya günlük hudut getirme ve uzun müddetli kullanımlarda kullanıcıyı mola vermeye davet eden bildirimler üzere özellikler yayınladı. Artık günlük hudut ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Instagram’da yer alan günlük kullanım hududu özelliği, daha evvelki süreçte 5 dakikadan başlıyor ve tertipli olarak artıyordu. Fakat an prestijiyle bu durum değişmiş durumda. “Hareketlerin” menüsüne girdikten sonra sırasıyla “Geçirilen süre” ve “Günlük vakit sonu ayarla” menülerine giriş yapan kullanıcılar, artık 30 dakika ila 3 saat aralığında tercihlerde bulunabiliyorlar. Yapılan düzenleme ile günlük Instagram kullanım sonunuzu 30 ya da 45 dakika ile 1,2 yahut 3 saat olarak belirleyebileceksiniz.

İşte Instagram’ın yenilenen günlük limitleri

Instagram, neden bu türlü bir şey yaptığına dair rastgele bir açıklamada bulunmadı. Lakin yeni vakit seçenekleri kullanıcılar için biraz avantajlı olacak üzere görünüyor. Çünkü günlük 5 dakika kullanım sonu, internet suratının düşük olduğu ülkelerde pek de kullanışlı değil. Böylesi, en azından tüm kullanıcılara hitap edecek üzere görünüyor.

Bu ortada; Instagram’ın yeni vakit seçenekleri şimdi tüm kullanıcılar için kullanılabilir değil. Yani şayet günlük kullanım sonunuzu üstteki seçeneklerden bir tanesi olarak belirlemek istiyorsanız, ya eski tertipten en yakın seçeneği tercih etmelisiniz ya da yeni seçeneklerin sunulmasını beklemelisiniz. Günlük limit seçeneklerinin tüm kullanıcılara ne vakit ulaşacağı net değil.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir