Instagram, Kullanıcılarına Sunduğu Vakit Tarifesine ” Artırım Yaptı!

Son birkaç yıldır toplumsal medya kullanım müddetleri kıymetli derecede artmış durumda. Artık tek platform içinde farklı platformların da yer almasıyla birlikte günün büyük çoğunluğunu ekranlara bakarak geçiriyoruz. Buna ait olarak Instagram ve Facebook daha evvel hoş bir karar almış ve bu uygulamaları kullanan kullanıcılara her gün bu platformlarda ne kadar vakit harcadığını göstermeye yönelik hareketlerde bulunmuşlardı. Günlük kullanım mühleti sonu belirleme seçeneği sunan platformlar, insanların 10 ve 15 dakika limitleri koymalarına müsaade veriyorlardı, lakin görünüşe nazaran tarife değişti.

İnsanların toplumsal medyada daha az vakit geçirmesine yönelik uygun bir adım olan bu teşebbüsler, Intagram’ın tarifeyi artırmasıyla değişiyor üzere görünüyor. Çünkü Instagram günlük vakit sonunu 30 dakikaya çıkarıyor.

Bir Intagram kullanıcısının TechCrunch’a verdiği bilgiye nazaran, uygulamanın kendilerinden günlük vakit limitleri için yeni bir paha belirlemesini istediğini söylemiş. Instagram’da ortaya çıkan bir açılır pencerede, “günlük vakit hudutları için mevcut bedeller, uygulama güncellemesinin modülü olarak değişiyor,” denirken, sunulan en az paha ise 30 dakika imiş. Şimdi bu uygulama genele açılmış değil, fakat görünüşe nazaran yakın vakitte güncelleme ile tüm kullanıcılara sunulacak.

Facebook uygulamasındaki ayarlar ise daha detaylı durumda. Kullanıcılar 5 dakikalık artışlarla rastgele bir vakit sonunu belirleyebiliyorlar.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir