Instagram’a yorum gizleme geliyor

Instagram, dünyanın en çok kullanılan toplumsal medya mecralarının başında geliyor.

Toplumsal medyanın üst kuruluşu Meta (eski adıyla Facebook Inc.) bir müddettir metaverse başka ismiyle sanal gerçeklik adımlarıyla öne çıkıyor.

Bu yorumları postu paylaşan kişi görebilecek ancak öbür kullanıcılar göremeyecek. Ayrıyeten saldırgan olduğunu düşündüğünüz bir söz listesini de oluşturabileceksiniz.

Yani kendi profilinizde neyin hakaret olduğuna siz karar vereceksiniz. Hikayeler kısmında yeni bir güncelleme yapılıyor. Hikaye paylaşan kişinin çevrimiçi durumunu görebileceksiniz.

Meta’dan yapılan son duyuruya nazaran Instagram Hikayeler ve bildiriler için üç boyutlu avatarlar gelecek. Ayrıyeten Facebook ve Messenger’daki avatarların da güncelleneceği belirtildi.

Meta’dan yapılan açıklamaya nazaran avatarların görünüşlerinde engelli bireylere daha çok alan açılacak. Kullanıcılar ayrıyeten kendi üç boyutlu avatarlarını da ekleyebilecekler.

Şirket uzun müddettir kullanıcıların talep ettiği bir özelliği test etmeye başladı.

Bağımsız geliştirici Alessandro Paluzzi’nin tespit ettiği yeni özeliğe nazaran kullanıcılar profil sayfalarındaki paylaşımları istedikleri üzere düzenleyebilecek.

Toplumsal medya platformu şu anda kronolojik sıralamaya müsaade veriyor.

Şirket hikayelerde kullanılmak üzerine yeni bir özellik geliştiriliyor. Son haberlere nazaran bu özelliğin test süreci başladı. Artık atılan story’ler için beğeni imkanı olacak. Bildiri gönder işaretinin yanında ufak bir kalp çıkacak ve oradan beğeni atılabilecek.

Bu özellik şimdi sonlu sayıda kullanıcıya açıldı. Türkiye’den de birtakım kullanıcılar özelliğe eriştiğini belirtti.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir