Intel’in Yeni Ekran Kartı Arc 512EU’nun Test Sonucu Sızdı!

Intel, düzenlediği Investor Meeting 2022’de gelecek ekran kartı Arc hakkında bilgileri paylaştı. Şirket, Arc’ın bu yılın birinci çeyreğinde piyasaya çıkacağını ve evvel dizüstü bilgisayarlara, akabinde da bir sonraki çeyrekte masaüstü bilgisayara gireceğini söyledi.

Intel, bunları söylerken elbette kartın hazır olduğunu iddia etmesi güç değil. O denli ki, kartın Geekbench test sonuçları da sızmış durumda.

Buna nazaran Intel Arc 512EU olarak isimlendirilen ekran kartı, Geekbench 5’in OpenCL kıyaslama testinde ortaya çıkmış. Bu testten 85 bin 448 puan topladığı görülen Arc 512EU, bu skorla performans açısından piyasada uygun bir yer edinecek üzere görünüyor. O denli ki kartın bu performansı GeForce RTX 2070 ve 2060 HARİKA civarında. AMD Radeon RX 6600 XT’den ise biraz daha yüksek.

Bu ortada kelam konusu Arc GPU’nun 2666 MHz frekansında çalışan RAM içeren ve Core i5-9600K işlemcinin bulunduğu bir sistemde takılı olduğu bilgisini de verelim. Bu manada daha düzgün bir sistemde daha âlâ sonuçlara imza atabileceğini hesaba katmak lazım.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir