iPhone 14 için daha evvel de ortaya atılan bu sav, gerçek olacak üzere görünüyor

Akıllı telefonlardaki ön kameralar ekseriyetle düşük özelliklere sahip oluyor ve Apple, iPhone 11’den bu yana selfie kameralarını değerli ölçüde yükseltmediğinden iPhone da bu alanda bir istisna oluşturmuyor. Lakin artık yeni bir büyük yükseltme bizi bekliyor olabilir.

Apple bilgileri konusunda düzgün bir geçmişe sahip bir analist olan Ming-Chi Kuo‘nun Medium üzerinde yazdığına nazaran Apple, iPhone 14 serisindeki ön kameraya otomatik odaklama eklemeyi planlıyor.

Aslında bu, analistin bu bilgiyi birinci defa lisana getirmesi değil. Ancak artık yinelemiş olması, artık bund emin olduğunu gösteriyor. Bu bilgi daha evvel öbür kaynaklardan da duyulduğu için hayli mümkün görünüyor.

Ayrıca Kuo, Apple’ın iPhone 13 lensindeki beş element yerine altı elementli bir lens kullanacağını tez ederek selfie kamerasının alabileceği tek yükseltmenin otomatik odaklanma olmadığına da işaret ediyor. Bu tanımlama, lens içindeki başka cam kesimlerin sayısını tabir ediyor ve daha fazlasının her vakit daha yeterli olmadığını söyleyebilsek de, bu durumda muhtemelen daha yeterli olacağı kesin.

Bu nedenle, bu bilgi doğruysa, iPhone 14 ve kardeşlerindeki selfie kamerasının evvelki iPhone’lara nazaran kıymetli ölçüde geliştirilmiş performans sunması mümkün gözüküyor.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir