iPhone 14 ne vakit tanıtılacak? iPhone 14 tanıtım tarihi sızdırılmış olabilir…

Evvelki modellere bakıldığında, iPhone 14, Eylül ayının bir Salı günü piyasaya sürülecek üzere gözüküyor ve yeni bir sızıntı bize takvimlerimizde hangi Salı’yı işaretlememiz gerektiği konusunda uygun bir fikir veriyor.

Apple eserlerine odaklanan iDropNews sitesinin ismi açıklanmayan kaynaklarından aldığı bilgilere dayanarak bildirdiğine nazaran, 2022’deki Apple Eylül Aktifliği 13 Eylül’de, yani temel olarak beklenildiği üzere tam olarak ayın ortasında gerçekleşecek.

Lakin her vakit olduğu üzere bu tarihe kesin gözüyle yaklaşmamakta yarar var. Bu tarihin Apple için sadece bir yer tutucu olması da mümkün. Şirket gerekirse çeşitli nedenlerle tarihi erteleyebilir yahut sızıntı kaynağının kaynakları yanılıyor olabilir.

Sızıntı kaynağı, Apple’ın ayın 13’ünde bir aktifliğe konut sahipliği yapacağından emin üzere görünüyor lakin bunun iPhone 14 yayımı olmayabileceğini de söylüyor. Çünkü Apple, bu yıl içerisinde dört farklı iPhone 14 modelinin yanı sıra birçok yeni eseri sunacağı da biliniyor: Apple Watch 8 ile birlikte açık hava aktiflikleri için bir ‘Extreme Edition’, uygun fiyatlı Apple Watch SE 2, AirPods Pro 2 ve yeni bir iPad (2022).

Tüm bu yeni eserler, şirketin 2020’de yaptığı üzere iki farklı aktifliğine konut sahipliği yapması ihtimalini de doğuruyor. Geçmişte, yeni iPad’leri ve Apple Watch’ları, o yıl sunulan iPhone’lardan daha evvel görmüştük. Yani 13 Eylül tarihi birinci aygıtlar için olabilir ve iPhone 14’ü daha ilerleyen bir tarihe ötelenebilir.

Lakin Apple’ın iPhone yayımlarını Eylül ayında Salı günleri düzenleme eğiliminde olmasından ötürü bu tarihin yeni iPhone için uygun göründüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir