YouTube, bir görüntünün en düzgün yerlerini bulmanızı kolaylaştıran yeni özelliğini hayata geçiriyor

YouTube, bir görüntüdeki en yeterli yerleri bulabilmeniz için yeni bir metot sunuyor. Masaüstü ve mobil oynatıcılar artık görüntülerin en çok izlenen, geri sarılan ve tekrar tekrar izlenen kısımlarını işaretleyecek ve o kısımlara çabucak atlama seçeneği sunacak. Bu özellik daha evvel deneme kademesindeydi, artık genel kullanıma sunulmaya hazır.

Böylece, bir görüntünün en farklı, tahminen de en kıymetli yerinin ne vakit geleceğini beklemek zorunda kalmayacak, direkt bu kısmı izleyebileceksiniz. Buraya atlamayı kolaylaştırmak için, kolay bir küçük fotoğraf sunmak yerine, aşağıdaki animasyonda görüldüğü üzere, görsel bir vakit çizelgesi görüntülenecek ve sahne geçişlerini çabucak görmeniz mümkün olacak.

YouTube’un bu yeni özelliği yakında yayılmaya başlayacak. YouTube Premium aboneleri “yeni” kısmına gelerek özelliği denemeye başlayabilecekler. Bu yeni özelliğe geliştirilmiş tam ekran modu, otomatik olarak oluşturulan bölümlemeler ve tek görüntüyü tekrara alma üzere seçenekler de eşlik ediyor. Tüm bu gelişmeler, YouTube’un kullanıcıları görüntüyü uzun uzun izleyip sıkılmasını engellemek istediğini gösteriyor.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir