Konforlu ve üretken bir konut ofis için altın tavsiyeler

Ayrı bir çalışma odası

Her konutta çalışma odası olarak ayrılabilecek fazladan bir oda bulunmayabilir fakat bir formda bir odayı çalışma odası olarak kullanabiliyorsanız, iş sürecinizi buradan yürütmeye ihtimam gösterin. Başka bir çalışma odası yaratmak mümkün değilse, gün içinde meskendeki hayat koşturmasından ayrılabilecek bir alanı, örneğin yatak odasının bir köşesini küçük bir masa ve sandalye ile çalışma odası haline dönüştürmek mümkün olabilir. Tabi ki ideali, çalışma sisteminiz için, dolaplarınızın, yazıcınızın, bilgisayarınızın şurası olduğu, rahat ve geniş bir masa ve sandalye ile desteklenen bir çalışma odasıdır.

Ayrı bir televizyon

İşiniz gündemden kopmanız için bir mazeret olamaz. Haberleri, gelişmeleri ve tahminen de işinizi ilgilendirebilecek olayları takip etmek, dünyanın gündeminden, iktisattan, gelişmelerden haberdar olmak çok kıymetlidir. Bunun için çalışma odanızda başka bir televizyon bulundurmanız yararlı olacaktır çünkü konutun öbür televizyonu eşinizin ve çocukların izlemek isteyebileceği programlar nedeniyle denklemden çıkarmak durumundasınız. Çalışma odanız için kullanmak isteyeceğiniz televizyonu Philips TV modelleri ortasında seçebilirsiniz yahut LG TV fiyatlarını bir incelemek isteyebilirsiniz. Elbette televizyonu üzerine yerleştireceğiniz TV sehpaları konusunda da biraz araştırma yapmalısınız.

Ayrı internet bağlantısı

Evdeki internet ilişkisi şayet gereğince güçlü değilse, kotalı internet kullanıyorsanız, kontağın genişliği büyük değilse sizin kıymetli görüntü konferanslar yaptığınız sırada meskendeki çocuklar da online oyunlar açmak isterse, iş süreçlerinizde büyük problemler yaşayabilirsiniz. Mümkünse, yalnızca iş için kullanabileceğiniz ikinci bir internet temasınız olması, sıkıntı ve acil durumlarda hayat kurtarıcı olabilir. Bu noktada, telefon sinirinize yüksek kotalı bir 4.5G irtibatı tanımlatmanız ve gereksiniminiz olduğunda telefondaki ilişkiyi kullanmanız da kâfi olabilir. Ayrıyeten konutta çalışıyor olmak mobilitenin kıymetini azaltmıyor. Hala süratli ve güçlü bir telefona gereksiniminiz olacağını da unutmamalısınız. Tahminen bir iPhone 12 Pro yahut iPhone 12 küçük, masa başında olmadığınız anlarda, birtakım iş ayrıntılarını telefon üzerinden süratlice çözmek için çok da kullanışlı olabilir.

Ofis araç gereçleri

Evde de çalışıyor olsanız, işiniz için gerekli evrak ve dokümanları sistemli halde dosyalamayı, çıktılarını almayı, klasörlere yerleştirmeyi ve çalışma dolabınızda tertipli halde saklamayı ihmal etmemelisiniz. Elbette artık bulut bilişim servisleri sayesinde pek çok belgeyi kağıda dökmeden saklamak mümkün fakat birtakım yasal zorunluluklar nedeniyle kağıt üzerinde de saklamak gereği duyabileceğiniz dokümanlar olabilir yahut işinizin tabiatı gereği kağıt üzerinde arama tarama yapmak gerekebilir. Bu gereksinimlerinizi da gerçek belirleyip, mesken ofisinizde yazıcıdan, ataşa kadar gerekli tüm ofis araç gereçlerini de bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Dinleme alanı

Ve son olarak iş yorgunluğunuzu atabileceğiniz sağlıklı bir dinlenme alanına gereksiniminiz olacak. Meskendeki günlük ömür ortamı sizi dinlendiriyorsa, sorun yok. Fakat işe mola verdiğinizde meskendeki ortam sizi yoruyorsa, küçük dinlenme molaları verebileceğiniz farklı bir tahlil bulmak zorundasınız. Kimse dinlenmeden, baş toplamadan, daima bir yoğunluğun ve yorgunluğun içinde sağlıklı bir ömür sürmeye devam edemez.

Ev ofisinizi geliştirmek için gereksinim duyacağınız her eseri Hepsiburada.com üzerinde bulabileceğinizi de hatırlatalım. Ayrıyeten Babalar Günü yaklaşıyorken, Babalar Günü ikramları araştırmak için de hepsiburada.com’un varlıklı ürün yelpazesini incelemek isteyebilirsiniz.

Advertorial

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir