Mercedes-Benz, Aura Blockchain Konsorsiyumu’na katıldı

Aura Blockchain Konsorsiyumu, Mercedes-Benz‘in yenilikçi lüks marka deneyimleri için NFT‘ler, araç içi ve ötesinde dijital sanat yoluyla yeni stratejik fırsatlar sunuyor.

Mercedes-Benz, lüks markaların Aura Blockchain Konsorsiyumunun kurucu üyesi olarak katılan tek otomobil üreticisi oldu. Diğer kurucu üyeler arasında LVMH, Prada Grubu, Cartier, Richemont’un bir parçası ve OTB Grubu bulunmaktadır. Aura Blockchain Konsorsiyumu’nun benzersiz işbirlikçi konsepti ”by luxury brands for luxury brands”, Mercedes-Benz’e müşteri deneyimini bir üst seviyeye taşıyacak ve dijital lüks endüstrisini daha da geliştirecek kullanıma hazır, son teknoloji blockchain ve NFT teknolojisi sunuyor. Aura Blockchain Konsorsiyumu’nun teknolojisine erişim, Mercedes-Benz’in kendi orijinal dijital sanat eserlerini NFT’LER (fungible olmayan belirteçler) olarak oluşturmak gibi dijital marka geliştirmenin yeni stratejik boyutlarını keşfetmesini de sağlıyor. Dijital sanat, fiziksel ve dijital ürünleri birleştirmeye yönelik stratejik yaklaşımını desteklerken, şirketin geleceğinin önemli bir unsuru ve birçok kullanım durumundan biri olmaya hazırlanıyor.

Aura Blockchain Konsorsiyumu girişimi, lüks endüstrisindeki uluslararası oyuncuları tarafından paylaşılan ortak bir hırsın gerçekleşmesidir. Amacı, inovasyon, şeffaflık ve blockchain teknolojisi ile ilgili standartları yükseltmek ve markaların sürdürülebilir uygulamalarına ve ürün tedarikine müşteri güvenini arttırmaktır.

Araç içi ve ötesinde dijital sanat için gelecekteki fırsatlar

Aura Blockchain Konsorsiyumu tüm üyeleri için yeni olasılıkların kilidini açıyor. NFT çözüm platformu, bireysel markaların özel ihtiyaçlarına uyum sağlama esnekliği sunar. Aura Blockchain Konsorsiyumu metaverse yönünde uzun vadeli bir strateji izliyor ve lüks markalar için çeşitli NFT çözümlerini içerecek şekilde teknik yol haritasının geliştirilmesindeki faaliyetlerini hızlandırdı. Dijital bir orijinallik sertifikası, sanat eserlerini benzersiz kılar, böylece içeriğin genellikle yaygın olarak kopyalandığı dijital dünyada başka türlü ulaşılamayacak bir değer verir. Kendi benzersiz dijital sanatını NFT olarak bırakma seçeneğiyle yaratmak, Mercedes-Benz Tasarımına özel bir ilgi alanı oluşturuyor ve tamamen yeni bir ürün yelpazesine kapı açıyor. Araç içi dijital sanat deneyimi, Mercedes-Benz UI / UX için önemli bir sonraki adımdır. Yenilikçi Sıfır Katmanı ile MBUX Hyperscreen’in piyasaya sürülmesi, işlevselliği kullanım kolaylığı ile birleştiren kullanılabilirlik açısından bir dönüm noktası oldu. Bu arada VİSİON EQXX teknoloji programı için tek parça ekranda kullanılan oyun motoru destekli grafikler olağanüstü bir görsel deneyim ile kullanım sevincini bir üst seviyeye taşıyor. Mercedes-Benz, dijital sanatı kişiselleştirilmiş bir sürpriz faktörü olarak dahil ederek bunu yükseltiyor.

Mercedes-Benz hızla büyüyen NFT pazarına girmesi için zemin hazırlıyor. Aura Blockchain Konsorsiyumuna kurucu üye olarak katılmak artık bunu yeni bir seviyeye taşıyor. Sonraki düşüşler ve kamu hizmetleri planlamadadır. NFT koleksiyonlarını otomobillerine getirmek ve ışık ve sesle zenginleştirilmiş kişiselleştirilmiş sürükleyici bir sanat alanına dönüştürmek, şirket için bir başka stratejik katmandır.

“Bir tasarım ekibi olarak, güzelliği her boyutta olağanüstü ile eşleştirmek için sürekli çalışıyoruz. Bu nedenle, dijital lüks tutkumuzu, tarzımızın ve yaratıcılığımızın yeni bir ifadesi olarak Kripto Sanatı ile zorluyoruz.”Diyor Mercedes-Benz Group AG’nin Baş Tasarım Sorumlusu Gorden Wagener. “Dijital sanatı araç içi ve ötesinde arzu yaratmak için kullanıyoruz. UI / ux’e dahil etmek, Mercedes-Benz lüks deneyimini beklenmedik bir şekilde sevinciyle ayırt etmek için gelecekteki bir fırsattır. Tasarım yaklaşımımızın olağanüstü ve şaşırtıcı unsurlarla müşteri beklentilerini aşması için heyecan verici bir potansiyel sunuyor – buna X Faktörü diyoruz.”

“Mercedes-Benz’de marka faaliyetlerimizi tamamen yeni bir dijital lüks boyutuna genişletiyoruz. Aura’nın son teknoloji blockchain çözümü ile Mercedes-Benz’in otomotiv endüstrisi için standartları bir kez daha belirlediğinden emin oluyoruz.” diyor Mercedes-Benz AG İletişim ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Bettina Fetzer.

“Mercedes-Benz’i, lüks endüstrisinin tamamen yeni bir sektöründen gelen beşinci kurucu üyemiz olarak ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu, lüks endüstrisinin tüm sektörlerini karşılama konusundaki kapsamlı stratejimize yönelik somut bir adımdır. Mercedes-Benz ismi, görkemli tarihi boyunca lüks inovasyonun ön saflarında yer almıştır. Mercedes-Benz ekibinin, yukarı akış ve aşağı akış çözümleriyle ilgili faaliyetlerimizle ve NFT’LERLE ilgili faaliyetlerimizle ilgili çözümlerimizin sunduğu önemli fırsatlar sayesinde derneğimize ve benzersiz bir ileri teknolojinin geliştirilmesine büyük katkı sağlayacağından eminiz.” diyor Aura Blockchain Konsorsiyumu Genel Sekreteri Daniela Ott.

Aura Blockchain Konsorsiyumu’nun önceki kurucu üyeleri, Mercedes-Benz’in Konsorsiyuma katılmasından duydukları memnuniyeti vurguluyor ve onları benzersiz sektörler arası işbirliğine dahil etmeyi dört gözle bekliyorlar. Bir Konsorsiyum olarak, blockchain çözümlerini ve ilgili teknolojileri tüm lüks markalar için kolay ve erişilebilir hale getirmeye çalışıyorlar. Mercedes-Benz, açık ve somut vizyonu ile ideal beşinci kurucu üyedir ve önceki kurucu üyeler, lüks motor endüstrisi hakkındaki bilgileri göz önüne alındığında katkılarının paha biçilmez olacağına inanmaktadır. Mercedes-Benz ekibiyle şimdiye kadar yaptıkları alışverişler konusunda hevesliler ve tüm çalışma akışlarındaki katkılarını takdir edecekler.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir