Fenomenler üzgün: Instagram, öykü sayısını kısıtlayacak!

Toplumsal medya devi Instagram, içerik üreticilerini üzecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Platform, arka arda öykü paylaşan kullanıcılarının izlenimlerini azaltacak “Hikaye Kısıtlama” işlevini test etmeye başladı. Yeni özellik, arka arda hikâye paylaşımı yapan hesapların izlenimlerini azaltırken meraklı kullanıcılarını da yeni buton yüzünden bir ölçü yoracak. Pekala, Instagram ‘ın Kıssa Kısıtlama özelliği nasıl çalışacak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Instagram Hikaye Kısıtlama özelliği, yeni bir buton da getiriyor!

Toplumsal medya devi Instagram, üç adetten fazla kıssa paylaşan kullanıcılarının paylaşımlarını artık arka geriye göstermeyecek. Platform, üç adet kıssadan sonra devamını izlemek isteyen kullanıcılar için “Tümünü Göster” isimli bir seçenek sunacak.

Instagram, şu anda kullanıcılarının arka arda 100 adet kıssa paylaşmasına müsaade veriyor. Yeni özelliğe karşın bu sayı tıpkı kalsa da üç kıssadan sonrası için Tümünü Göster butonuna dokunmak gerekecek ya da otomatik olarak bir sonraki kişinin kıssalarına atlayacak. Bu formda rastgele bir kullanıcının paylaştığı dördüncü öykünün izlenme sayısı da düşük sayıda olacak.

İçerik üreticilerini üzmesi beklenen Instagram ‘ın yeni Öykü Kısıtlama özelliği, kimi kullanıcılar tarafından da hayli sevileceği iddia ediliyor. Zira çok fazla art geriye kıssa paylaşımı yapan kullanıcılar, bazen takipçilerini rahatsız ediyor.

Karınca görünümü isimli kıssa paylaşımı görmek istemeyen kullanıcılar, hesapları sessize alabiliyor. Bir hesabı sessize almak için öyküsünün üzerine tıklayarak Sessize Al butonuna tıklamak kâfi. Şimdi test etabında olan Instagram Hikaye Kısıtlama özelliğinin ne vakit geleceği ise bilinmeyen durumda.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir