Metaverse Dünyasının Oyun Kurucusu The Sandbox Türkiye Pazarında

En tanınan metaverse projelerinden olan ve 3,9 milyar dolarlık pazar hacmine ulaşan The Sandbox, Türkiye pazarına giriş yapıyor. Kullanıcıların tasarım, paylaşım ve NFT varlıkları satabilme yetkisine sahip olduğu, topluluk tarafından yönetilen merkeziyetsiz bir dünya olan The Sandbox metaverse, geliştiriciler ve oyun severler tarafından oluşturulan içerikleri ödüllendirmeyi de hedefliyor.

2012 yılında Pixowl tarafından oluşturulan ve dünya genelinde metaverse denilince birinci akla gelen markalardan olan The Sandbox’ın 7 ülkede ofisi ve 300’den fazla çalışanı bulunuyor. Türkiye pazarına giriş yapan şirket, platformların kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe sahip olduğu ve bunları denetim ettiği klasik oyun pazarına da yeni bir bakış kazandırıyor. The Sandbox metaverse dünyası oyun geliştiricileri ve oyun severler tarafından yoğunluklu kullanılsa da gelişen blok zinciri teknolojisiyle birlikte çok sayıda marka, sanatkarlar, içerik üreticileri için de sıra dışı, özgün ve sağlam bir tecrübe sunuyor.

Türkiye’yi metaverse dünyasında birinci 3’e taşıyacağız

The Sandbox’ın Kurucu Ortağı ve COO’su Sebastien Borget,Türkiye pazarına girişleri hakkında yaptığı açıklamada, oyun ve kripto pazarı odağında hayli bilgili ve ilgi sahibi bir nüfusun olmasının pazara giriş motivasyonlarını artırdığını belirterek, “Türkiye bölgesinde çok pahalı bir pozisyona sahip. Bilhassa yeniliklere açık ve teknolojiyi yakından takip edip deneyimleyen halkı ise bizim üzere yeni dünyalar yaratan bir takımın en bedel verdiği kullanıcı profilini temsil ediyor. The Sandbox grubu olarak Türkiye’ye ve Türk halkına özel Türkçe kullanılabilecek bir metaverse dünyası yaratmak için kolları sıvamış durumdayız. Kısa bir müddet evvel Türkiye operasyonumuzun başına oyun ve teknoloji dünyasının tanınmış ve deneyimli profesyonellerinden Arslan Kiran’ı transfer ettik. Kendisi Türkiye, Almanya ve MENA Bölgesi’nden de sorumlu yöneticimiz. Oyun ekosistemi, geliştiriciler, sanatkarlar, markalar başta olmak üzere metaverse dünyasının en tanınan ve saygın markasıyla iş birliği içinde olmak isteyenleri, takımımızla birlikte bu özel dünyaya dahil edilmesi için çalışmalar yürütecek. 2 yıl üzere bir müddet sonunda Türkiye’nin, metaverse dünyasının en bedelli 3 ülkesinden biri haline gelmesini hedefliyoruz” dedi.

The Sandbox Türkiye metaverse dünyası iş birliği programları başlıyor

The Sandbox Türkiye, Almanya ve MENA Bölgesi Yöneticisi Arslan Kiran ise Türkiye özelinde yaratılacak metaverse dünyasına dahil olmak isteyen oyun stüdyoları, sanatkarlar, geliştiriciler ve markaların kabul edileceği iş birliği programlarını süratlice devreye aldıklarını belirterek, “Teknoloji dünyayı değiştirdiği üzere bizler üzere öncü şirketler de artık sanal dünyayı tekrar kodluyor. Artık metaverse ve The Sandbox metaverse gerçekliğini yaşıyoruz. Bu yeni sanal dünya ekosisteminde ülkemize yatırım yapacak küresel bir tertibin içinde yer almak benim için farklı bir heyecan kaynağı oluyor. Metaverse dünyasını merak eden, bizlerle iş birliği yapmak isteyen tüm profesyonellere kapımız her vakit açık. Öte yandan, Türk kullanıcılarının da Türkçe olarak itimatla hareket ettiği, oyun oynayarak yahut konserlere katılarak eğlendiği, iş yaptığı, düzenlenen konferanslarla sanat şenliklerine katıldığı ve yatırım yaparak kazandığı özel bir dünya kuruyoruz,” dedi.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir